به گزارش خبرگزاری واسنا،کیومرث پورایراندوست سرپرست اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی در گفتگو با پایگاه خبری ورزش و جوانان استان گفت: با هدف بسیج همگانی بمنظور مبارزه با شیوع ویروس کرونا و سلامت جامعه هدف بخصوص جامعه ورزشی و جوانان استان اقدامات پیشگیرانه ای را از هفته ها قبل آغاز کرده ایم که تعطیلی کلیه اماکن و سالن های ورزشی و استخرها و لغو تمامی مسابقات ورزشی و برنامه های جمعی حوزه های ورزش و جوانان، سمینارها، کارگاه ها و همایش ها از آن جمله بود.

پور ایراندوست همچنین گفت: بر اساس دستورالعمل های ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا و ابلاغ های استانی نسب به ضدعفونی و گندزدایی کلیه مکان های مجموعه ورزش و جوانان استان اقدام کردیم.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان آذربایجان غربی افزود: همه ما موظفیم با همکاری های لازم و رعایت نکات و دستورالعمل های ستاد کشوری و استانی کرونا و نیز اطلاعیه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رسانه ملی در این بسیج عمومی و جهادگونه مشارکت داشته باشیم.

وی ادامه داد: با توجه به تعطیلی اماکن ورزشی استان بر اساس ابلاغ ستاد استانی پیشگیری از کرونا و دستورالعمل های کار گروه ملی مدیریت و مقابله با کرونا ،برای اینکه مستاجرین موضوع ماده ۸۸ متضرر نشوند، از زمان ابلاغ صدور بخشنامه و رعایت آن توسط مستاجرین؛ تصمیم گرفتیم در بازه زمانی تعطیلی اماکن ورزشی تحت نظر اداره کل وجهی از اجاره کنندگان دریافت نشود و آنها مشمول بخشودگی اجاره در این ایام قرار گیرند.

پور ایراندوست در خاتمه گفت: امیدواریم با رعایت کلیه بخشنامه های وزارت ورزش و جوانان و مجموعه مدیریت عالی استان، گام های بزرگی در شکست کرونا برداریم و سال جدید را همه با هم با شادی و سلامتی و عاری از هرگونه ویروس و بیماری آغاز کنیم.