شاید سبک بعضی از مربی ها حمایت حداکثری از بازیکنان تیمشان باشد اما گابریل کالدرون حداقل درباره مهاجم برزیلی تیمش چنین رویه ای را در پیش نگرفته است. این سرمربی آرژانتینی امروز در جلسه مطبوعاتی سرپایی اش با خبرنگاران در زمین تمرین پرسپولیس، صحبت هایی را به میان آورد که حتی شاید بشود آن را بر علیه جونیور براندائو ارزیابی کرد.

صحبت های کالدرون درباره جونیور در پاسخ به سوالی بود که درباره ناکامی در گلزنی مطرح شد. بازیکنی که یکی از دو مهاجم گل نزن پرسپولیس در این فصل بوده اما فشاری بیشتر را به نسبت دیگران تحمل می‌کند. علی الخصوص این که در بازی قبلی با پیکان در لحظاتی از استپ کردن توپ نیز عاجز بود و نشان می‌داد که زیر چه فشار وحشتناکی قرار گرفته است.

اما گابریل کالدرون در مواجهه این موضوع دوباره حرف هایی را به زبان آورده که نمی‌شود آن را در راستای روحیه دادن به این خرید گران قیمت برزیلی ارزیابی کرد. کالدرون درباره انتخاب براندائو باز هم به همان مسائل قبلی اشاره می‌کند و می‌گوید او گزینه هشتم نهم تیم بوده و با توجه به این که پرسپولیس پول کافی برای خرید بازیکن تاپ نداشته، وی را انتخاب کرده است. همچنین کالدرون دوباره به تیم های دیگر (استقلال، تراکتور و سپاهان) اشاره می‌کند و می‌گوید آن ها پول بیشتری داشتند و مهاجمان گران قیمت تری را خریدند اما پرسپولیس این پول را نداشت (و بنابراین مهاجم ضعیف تری را انتخاب کرد).

اوج حرف های کالدرون درباره براندائو جایی بود که او در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در این باره که با این حرف‌ها فکر نمی‌کند روحیه براندائو تخریب شود، گفت: من خودم بازیکن بودم و اگر چنین صحبتی درباره من بشود، می‌روم در زمین و تلاشم را می‌کنم و چهار گل می‌زنم. فوتبال حرفه ای همین است، اگر ما نتوانیم از زیر فشار بیرون بیاییم که فوتبال حرفه ای نیست و بازیکنی که نتواند این کار را بکند آماتور خواهد بود.

به نظر می‌رسد این یک هشدار جدی به مهاجمی است که برای ادامه کار در پرسپولیس تا نیم فصل فرصت دارد و اگر به این روند ناامیدکننده‌اش ادامه دهد، جای خود را به بازیکن تازه ای خواهد داد. براندائو که یکی از چند مهاجم برزیلی تاریخ پرسپولیس است که اتفاقا هیچ کدام در این تیم موفق به خاطره سازی و نمایش درخشان نشده اند.

اما نکته این است که مربیان قبلی پای انتخاب هایشان ایستاده بودند. امروز کالدرون درباره براندائو آب پاکی را روی دست همه ریخت و گفت بازیکنی که ۵۵۰ هزار دلار در سطح بین المللی قیمت داشته باشد، قادر به انجام کارهای بزرگ نیست! اما این در شرایطی است که با توجه به شرایط اقتصادی فعلی، به خودی خود پرداخت این مبلغ انتقادات زیادی را متوجه مدیریت باشگاه پرسپولیس کرده بود و نشانه ای است بر این که کالدرون از سیاست لازم در گفتگوهای مطبوعاتی برخوردار نیست. نه فقط به این خاطر که بازیکن تیمش را در مقابل خبرنگاران و هواداران تخریب می‌کند که به این دلیل که هنوز به اهمیت اعداد و ارقام در فوتبال ایران پی نبرده است.