به گزارش واسنا از ارومیه، حسین نیرویار امروز در جمع خبرنگاران که به مناسبت هفته تربیت‌بدنی و ورزش برگزار شد با اشاره به آماده‌سازی ورزشگاه تختی ارومیه برای برگزاری احتمالی مسابقه فوتبال بین ۹۰ و تراکتور آذربایجان اظهار کرد: ورزشگاه تختی دارای رختکن مناسب و نیمکت ذخیره مناسب بوده و برای نخستین مرتبه نیز پس از گذشته ۴۰ سال از انقلاب، مقرر شده که صندلی در این ورزشگاه نصب شود که اتفاق بزرگی است.

وی تصریح کرد:مرحله یک هشتم نهایی مسابقات جام حذفی فوتبال باشگاه‌های کشور که مقرر است در تاریخ پنجم آذر ماه برگزار شود، بستگی به نظر و تایید شورای تامین و سازمان لیگ فوتبال دارد که در ورزشگاه ۱۵ هزار نفری یا در ورزشگاه تختی برگزار شود.

دبیر هیات فوتبال آذربایجان‌غربی بیان کرد: سعی هیات فوتبال استان بر افتتاح ورزشگاه ۱۵ هزار نفری ارومیه است اما در نظر دارد که آن را در ورزشگاه تختی برگزار کند چون بازیکنان، تجربه تمرین و بازی در زمین چمن مصنوعی را ندارند.

وی از برگزاری مرحله مقدمانی مسابقات فوتسال مردان غرب آسیا به میزبانی ارومیه خبر داد و گفت: این مسابقات از یک تا سوم آبان ماه با حضور تیم‌هایی از ازبکستان، تاجیکستان، نپال، افغانستان، ایران، قرقیزستان و ترکمنستان برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: برای این رقابت‌ها، ۲ هتل آنا و پارک به عنوان محل اسکان تیم ها و عوامل اجرایی انتخاب شده‌اند،ورود بانوان برای تماشای مسابقات فوتسال آسیایی ارومیه بلامانع است.