به گزارش واسنا،کیکاووس سعیدی که برای شرکت در مجمع انتخاباتی هیات کاراته این استان به ارومیه سفر کرده است، گفت: ورزشکاران کشورمان تا به امروز ۸ سهمیه ورودی المپیک را کسب کرده اند و تا ۳ ماه مانده به المپیک نیز شانس کسب سهیمه های بیشتر وجود دارد با این حال بنا داریم، یک کاروان کیفی را برای کسب بهترین نتیجه به المپیک اعزام خواهیم کرد.

وی یکی از مشکلات ورزش را وقوع جنگ اقتصادی توسط دشمنان بیان و خاطر نشان کرد: با وجود مشکلات مالی، وضعیت ورزش کشور قابل قبول است و از ۲۶ میلیارد بودجه مصوب کمیته ملی المپیک برای فدراسیون های ورزشی تا به امروز ۷۰ درصد به فدراسیون ها پرداخت و ظرف چند ماه آینده ۲۰ درصد دیگر پرداخت خواهدشد.

سعیدی در مورد محرومیت رشته جودو نیز گفت: روز شنبه اولین جلسه هیات اجرایی کمیته ملی المپیک برگزار خواهد شد و در این جلسه موضع رسمی خود را اعلام خواهیم کرد، با این حال تلاشمان را برای رایزنی و دیپلماسی ورزشی برای جلوگیری از محرومیت و مشکل برای ورزش کشورمان انجام خواهیم داد.

دبیر کمیته ملی المپیک در مورد اولین حضور کاراته در المپیک گفت: با ورود این رشته به المپیک، کاراته ایران وارد مرحله جدیدی شده و با توجه به شرایط کاراته ایران، باید تلاش بیشتری برای درخشش در بزرگترین مسابقات جهانی انجام دهیم.

وی همچنین هیچ نگرانی از رویایی بازیکنان ایرانی در رشته های مختلف با رژیم اشغالگر قدس وجود ندارد،گفت:خوشبختانه هیچ نگرانی از رویایی ورزشکاران ایرانی با نماینده رژیم اشغالگر قدس وجود ندارد وبا دیپلماسی ورزشی حتی بحث تعلیق فدراسیون جودو حل خواهدشد،ورزشکاران ایرانی هیچ وقت این رژیم را به رسمیت نخواهند شناخت.

وی ادامه داد:کشورهایی مانند کویت و مالزی رویارویی با نمایندگان رژیم اشغالگر قدس امتنا می کنند،وهیچ تهدید کاروان المپیک ایران در توکیو تهدید نمی کند.

سعیدی در خاتمه از حل مشکل فدراسیون جودو در آینده نزدیک خبر داد وافزود:حتی نامه از سوی فدراسیون جهانی جودو به کمیته ملی المپیک تا به امروز مبنی بر تعلیق یا محرومیت فدراسیون جودو ارسال نشده است.