تیم های نود ارومیه و قشقایی شیراز در هفته ششم رقابت های لیگ دسته اول فوتبال کشور به مصاف هم رفتند که در نهایت شاگردان وحیدبیاتلو توانستند بانتیجه ۱بر۰ پیروز میدان شوند و به سه امتیاز شیرین دست یابند

شاگردان بیاتلو که بدون هیاهو پای در رقابت های این فصل از لیگ دسته اول گذاشته اند، با تمامی مشکلات ریز و درشتی که گریبانگیر آنها ازنظر امکاناتی ومنابع مالی وجود دارد، اما توانسته اند به نتایج خوبی دست یابند.

آنها در پایان هفته پنجم با کسب ۱۰ امتیاز در رده هفتم جدول بودند و در دیدار با قشقایی و کسب این پیروزی به امتیاز ۱۳ رسیدند تا جهش قابل توجهی را در جدول احساس کرده و در جمع مدعیان قرار بگیرند، جایگاهی که با توجه به بضاعت آنها ، می تواند قابل توجه و تحسین برانگیز باشد.

اما در آن سوی میدان قشقایی قرار داشت، تیمی که غلامرضا عنایتی سرمربی مستعفی خود را در اختیار نداشت و با مهدی فروردین در هفته ششم وارد میدان گردید تا شاید با توجه به این شک، اتفاقی متفاوت برای آنها رقم بخورد که این چنین نشد و در نهایت با یک گل که توسط سیروس صادقیان به ثمر رسید، در برابر نود ارومیه شکست خورد تا روزهای کابوس وار آنها هم چنان ادامه داشته باشد.

ترکیب تیم فوتبال ۹۰ ارومیه در این دیدار با هدایت وحید بیاتلو سرمربی این تیم، عبدالصمد احمدی، سیروس صادقیان، مهدی محمدی، امین عباسی، داود شاهواروقی، آرمان سوداگر، محمد فلاحیان، فرشاد اسدی، علی کرمی، پیمان پورصادقی و سعید کاظمی بودند.

تیم مهمان که بازی خود را هجومی آغاز کرد در دقیقه سوم بازی با گلزنی«سیروس صادقیان» از حریف پیش افتاد و چند دقیقه بعد، باز هم تیم ۹۰ اقدام به گلزنی کرد اما داور این دیدار، آن را مردود اعلام کرد.

این دیدار در نیمه نخست به سود ارومیه پایان یافت و در نیمه دوم بازی نیز تعویض نخست تیم ۹۰ شکل گرفت و وحید نعمتی به جای علی کرمی وارد بازی شد در دقایق پایانی این دیدار نیز سیدمحمد ابوترابی به جای سعید کاظمی و امید رضایی به جای پیمان پورصادقی وارد بازی شدند.

این دیدار با همین نتیجه یک بر صفر به سود تیم ۹۰ ارومیه پایان یافت و تیم مهمان صاحب سه امتیاز شیرین خانگی شد.

قشقایی که در هفته اول پیروز میدان شده بود و در هفته دوم به تساوی رسیده بود، در چهار هفته گذشته صاحب چهار شکست گردید تا روند منفی این تیم هم چنان ادامه داشته باشد و آنها متوجه این امر شوند که رقابت های این فصل از لیگ دسته اول برای این تیم بسیار سخت تر از فصل گذشته خواهد بود و مدیران این تیم باید چاره ای اساسی بیندیشند.

سپیدرود رشت، مس رفسنجان، پرسپولیس پاکدشت، ملوان بندرانزلی، خونه‌به‌خونه مازندران، کارون اروند خرمشهر، قشقایی شیراز، مس کرمان، آرمان‌گهر سیرجان، گل‌ریحان البرز، نیروی زمینی تهران، خوشه‌طلایی ساوه، آلومینیوم اراک، فجرسپاسی شیراز، شهرداری تبریز، ۹۰ ارومیه، استقلال خوزستان و بادران تهران ۱۸ تیم حاضر در لیگ دسته یک فوتبال فصل جاری هستند.

تیم فوتبال ۹۰ ارومیه در پایان رقابت‌های لیگ دسته یک کشور در فصل گذشته با کسب هفت برد، ۱۰ تساوی، ۱۳ باخت، ۲۲ گل زده، ۴۰ گل خورده و اندوختن ۳۱ امتیاز در رتبه سیزدهم جدول رده‌بندی قرار گرفت و سهمیه جام آزادگان را برای فصل جاری حفظ کرد.

سال گذشته پس از گذشت سه دهه بار دیگر با حضور تیم ۹۰ ارومیه در لیگ دسته یک کشور، فوتبال ارومیه جان تازه‌ای به خود گرفت ولی این تیم برای بقا در جام آزادگان نیازمند حمایت همه‌جانبه مسوولان آذربایجان‌غربی است.