حسین پناهی در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه هم اکنون بیش از ۴۰ هیات ورزشی در سطح شهر ارومیه فعال هستند اظهار کرد: بی‌شک ورزش در ارومیه نباید تنها به والیبال خلاصه شده و باید به تمامی رشته‌های ورزشی مانند فوتبال نیز توجه شود.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر برند شهر ارومیه که والیبال است و همگان این شهر را با والیبال شناخته و عنوان پایتخت والیبال آسیا را یدک می‌کشد باید حمایت شود چون در سطح جهان حرف‌های فراوانی برای گفتن دارد.

سخنگوی شورای شهر ارومیه گفت: از سوی دیگر ورزش‌های قهرمانی و حرفه‌ای نیز باید در سطح شهر ارومیه مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره اینکه سه میلیارد از ۱۵ میلیارد تومان بودجه ورزشی مصوب شورای شهر برای برگزاری مسابقات والیبال ملت‌های ۲۰۱۹ ارومیه هزینه شد افزود: در این راستا حداقل یک میلیارد تومان نیز برای فوتبال ۹۰ ارومیه در نظر گرفته شد که سازوکار لازم برای آن پیش‌بینی شده است.

پناهی گفت: برخی معتقد به این مسئله بودند که ارومیه با ورزش فوتبال خداحافظی کرده اما خوشبختانه با تلاش مسوولان مربوطه، تیم فوتبال ۹۰ ارومیه نتایج بهتری در لیگ دسته یک کسب کرده و شورای شهر ارومیه به شدت به دنبال حمایت از این تیم است.

وی در ادامه اظهار کرد: شهرداری و شورای شهر ارومیه اعتبار کافی برای ورزش در نظر گرفته و باید در این رابطه، توزیع عادلانه بودجه در بین رشته‌های ورزشی انجام گیرد.