به گزارش واسنا،عبدالرزاق مومراک روز چهارشنبه پس از باخت ۶ بر ۲ تیمش مقابل تیم ملی ازبکستان در گفت و گو با خبرنگاران افزود: تیم ما همواره بر روی کف پوش پی وی سی تمرین کرده ولی کف پوش سالن غدیر ارومیه چوبی است و روی آن را رنگ کرده اند.

وی بیان کرد: در جریان هر مسابقه ای دیدارهای اول بسیار سخت و دشوار هستند و این امر برای تیم ما هم اتفاق افتاد و توانستیم از موقعیت های به دست آمده نهایت استفاده را ببریم.

وی ادامه داد: بازیکنانم تجربه بازی در چنین مسابقات سنگین و مهمی را ندارند ضمن اینکه اغلب گل های دریافتی ما بر روی اشتباهات فردی به وقوع پیوست و تیم حریف کار تاکتیکی خاصی انجام نداد.

سرمربی تیم ملی فوتسال افغانستان گفت: دفاع تیم ازبکستان بسیار خوب عمل کرد و اجازه هنر نمایی به خط حمله ما نداد در حالی که می توانستیم نتیجه بهتر از این مقابل ازبکستان کسب کنیم.

مومراک افزود: نتیجه شکست این دیدار را به فراموشی می سپاریم و برای بازی های بعدی خود مقابل نپال و تاجیکستان برنامه دیگری داریم.

وی در خصوص روی آوردن این تیم به سیستم پنج صفر در دقایق پایانی دیدار با ازبکستان افزود: این سیستم برای جبران گل های خورده در دقایق پایانی بود و از اینکه بازیکنانم جرات بازی کردن با این سیستم را داشتند خوشحالم زیرا توانستیم با این روش به گل نیز برسیم.

وی افزود: یکی از مشکلات ما در این بازی کف‌پوش چوبی بود که برای بازیکنان ما بخصوص بازیکنان تکنیکی مشکلات زیادی را ایجاد کرد زیرا که ما تمرینات خود را برروی کف‌پوش پی‌وی‌سی انجام داده بودیم.

وی خاطر نشان کرد: بازی با ازبکستان درس خوبی به فوتسال افغانستان داد و ما می توانیم با این تجربه در بازی های آینده بهتر حاضر شویم.

مومرک گفت: احساس می کردیم بتوانیم در نیمه دوم نتیجه را جبران کنیم و به همین دلیل روی به سیستم ۵صفر آوردیم که موفق نشدیم.