جام جهانی ۲۰۱۹ والیبال از امروز به میزبانی کشور ژاپن و با حضور ۱۲ تیم برتر جهان آغاز شد. ایران هم مثل چند دوره قبلی به عنوان یکی از نمایندگان آسیا در این رقابت‌ها حضور دارد و در اولین گام به مصاف روسیه رفت. این مسابقات آخرین تورنمنت تیم ملی در سال ۲۰۱۹ به شمار می‌رود.

ایگور کولاکوویچ که دست به ترکیب تیمش نزده، فقط سیدمحمد موسوی را به خاطر مرخصی که گرفته در اختیار ندارد و با ۱۳ بازیکن تیمش را به این رقابت‌ها اعزام کرده است.در اولین دیدار ایران در شرایطی به مصاف روسیه رفت که این ۲ تیم چندی قبل در مرحله اول انتخابی المپیک مقابل هم قرار گرفتند.

آن مسابقه که به میزبانی روسیه برگزار می‌شد، با پیروزی این تیم و صعودشان به المپیک همراه بود. بلندقامتان ایرانی امروز برای گرفتن انتقام و یک استارت پرقدرت به میدان رفتند.

تیم‌های ملی والیبال ایران و روسیه امروز در نخستین دیدارشان در رقابت‌های جام جهانی والیبال از ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه صبح امروز در ژاپن به مصاف یکدیگر رفتند. این بازی در پایان ۴ ست با نتیجه ۳ – ۱ به سود تیم ملی والیبال روسیه به پایان رسید تا تیم کشورمان با شکست این بازی‌ها را آغاز کند.

میلاد عبادی پور در پایان این بازی ۱۸ امتیاز گرفت تا هم امتیازآورترین بازیکن تیم کشورمان باشد و هم با یاروسلاو پودلسنیخ بازیکن تیم روسیه که او هم ۱۸ امتیاز گرفت، امتیاز اورترین بازیکن این دیدار باشد.