به گزارش خبرگزاری واسنا در گفت وگو با وطن پرست،ابراهیم وطن‌پرست درباره اعلام نشدن اسامی کاندیداهای تایید صلاحیت شده برای انتخابات فدراسیون والیبال در فاصله ۱۱ روز مانده به برگزاری مجمع گفت: متاسفانه هیچ چیز شفاف نیست که بتوانیم در این مورد صحبت کنیم و نتیجه گیری کنیم که آیا عمدی است یا به دلیل وجود مشکلات است! با این حال اساسنامه مشخص بوده و همه باید از قانون پیروی کنند. اگر اعلام اسامی در ۱۵ روز مانده به انتخابات قانون باشد و وزارت این کار را به عنوان مجری قانون انجام ندهد، قانون را زیر پا گذاشته است. آقای اسبقیان باید با دقت بیشتری در این مورد تصمیم گیری کند.

او افزود: بهتر است دقت کرده و قانون اجرا شودتا شاهد حرف‌هایی نباشیم که سلامت انتخابات را زیر سوال برده و شائبه مهندسی کردن انتخابات از سوی وزارت منتشر شود. فدراسیون والیبال ایران نزدیک به یک سال است که مدیر ندارد و به نظرم بهتر بود همه چیز بر اساس قانون پیش رود. اگر اعلام اسامی کاندیدا در فاصله ۱۵ روز مانده به انتخابات قانون باشد، باید انجام می‌شد. اگر چنین قانونی وجود دارد،‌ حتما برای این بوده است که نامزدها رایزنی‌های خود با هیات‌های استانی را انجام و برنامه‌هایشان را به آن‌ها ارائه کنند. نامزدهایی هم که تایید نشده‌اند در این صورت فرصت اعتراض دارند. اکنون نمی‌دانم چرا این اقدام صورت نگرفته و اسامی مشخص نشده است.

پیشکسوت والیبال ایران در پاسخ به این سوال که‌ آیا با این شرایط وزارت ورزش به شائبه مهندسی شدن انتخابات دامن نزده است؟ اظهار کرد: متاسفانه همه چیز تاریک است. ای کاش مراحل برگزاری مجمع برای همه شفاف و روشن بود. نمی‌دانیم چه دلایلی وجود داشته که وزارت ورزش اسامی را معرفی نمی‌کند. نمی‌دانیم چه محدودیت‌هایی وجود داشته است! اگر این موضوع با قصد و نیت قبلی باشد، انتخابات مهندسی شده است اما اگر مشکلاتی بر سر راه وزارت ورزش قرار دارد باید شفاف سازی کند. وزارت ورزش می‌تواند از طریق اصحاب رسانه همه چیز را شفاف سازی کند.

او در پاسخ به این سوال، بهترین گزینه از میان کاندیداهای ثبت نام کرده برای در اختیار گرفتن صندلی ریاست والیبال چه کسی است؟ تصریح کرد: اسم شخص خاصی را مطرح نمی‌کنم، اما طبیعی است که باید مدیر آینده کاریزمای کافی برای هدایت این رشته بزرگ را داشته باشد. فردی که درون و بیرون از جامعه والیبال روابط خوبی داشته باشد، به کار والیبال می‌آید. رئیس آینده باید از تمام ابزارهای این رشته استفاده کند. تنها امیدوارم رئیسی انتخاب شود که والیبال را به شرایط خوبی برساند و والیبالی بودن این مدیر هم بیشتر به درد والیبال می‌خورد.

وطن‌پرست در پاسخ به این سوال که آیا بازگشت داورزنی به والیبال در چنین شرایطی درست است؟ اظهار کرد: داورزنی ۱۰ سال در والیبال فعالیت کرد و کارنامه او قابل دفاع است، هیچ کسی هم نمی‌تواند منکر موفقیت داورزنی باشد. اگر علاقمند به والیبال است می‌تواند به این رشته کمک کند، اما او الآن در پست مهم‌تری است و از همانجا هم می‌تواند منشا خیر برای والیبال و سایر رشته‌های ورزشی باشد.

کارشناس والیبال ایران درباره حضور همزمان داورزنی در وزارت ورزش و انتخابات فدراسیون والیبال نیز گفت: قانون انتخابات باید برای همه جامعه روشن باشد. نهادهای نظارتی نظارت می‌کنند و اگر وزیر ورزش گفته است که داورزنی پیش از برگزاری مجمع استعفا می‌دهد، احتمالا با توجه به قانون و تبصره‌های موجود بوده است. با این حال به نظر من بهترین کار روشن کردن قوانین و نحوه برگزاری مجمع است. همانطور که انتخابات مجلس شفاف است، باید انتخابات فدراسیون‌های ورزشی نیز شفاف باشد که متاسفانه در ورزش ایران اینطور نیست. با این حواشی که مطرح می‌شود واقعا تاسف می‌خورم، تنها باید قانون را اجرا کنیم و الان دلیل اعلام نشدن اسامی مشخص نیست.

او در پاسخ به این سوال که بی‌ثباتی یک سال اخیر فدراسیون والیبال چه تاثیری روی این رشته داشت و اکنون نیازهای والیبال چیست؟ توضیح داد: نبود مدیر خلا بزرگ و مهمی است. راس فدراسیون مهم‌ترین نقطه هرم بوده و هر روزی که در این یک سال انتخابات برگزار نشد، به ضرر والیبال بود. والیبال ایران در جهان سرآمد است و نداشتن رئیس جلوه خوبی ندارد. همانطور که دیدید نبود رئیس در تصمیم‌ گیری‌های مهم تاثیر منفی گذاشت و قطعا اگر رئیس داشتیم نتایج بهتری در مسابقات متعدد از جمله لیگ ملت‌ها و جام‌جهانی کسب می‌کردیم. متاسفانه امسال تنها بازیکنان خود را خسته کرده و در پایان هم نتیجه خوبی به دست نیاوریم.