به گزارش واسنا،سرپرست معاونت تربیت بدنی آموزش و پرورش استان گفت: تجهیزات و وسایل ورزشی مورد نیاز مدارس به ارزش ۷ میلیارد ریال به مناطق ۲۴گانه آموزش و پرورش استان ارسال شد.

آیین اعزام کاروان تجهیزات و وسایل ورزشی به مناطق ۲۴گانه آموزش و پرورش استان پیش از ظهر امروز با شعار مهر بانشاط در محل مجتمع ورزشی شهید رجائی ارومیه برگزار شد.

قدرت اله قاسمی، سرپرست معاونت تربیت بدنی آموزش و پرورش استان در این مراسم اظهار داشت: امروز کاروان تجهیزات و وسایل ورزشی با شعار مهر بانشاط و با اعتبار ۷میلیارد ریال راهی مناطق ۲۴گانه آموزش و پرورش استان می شود.

وی با بیان اینکه توزیع این اقلام با اولویت مدارس محروم و دخترانه خواهد بود؛ گفت: پرداختن به ورزش بسیاری از آسیبهای اجتماعی را پیشگیری می کند.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: امروز ورزش یک سیاست، اقتصاد و تربیت است و سن نوجوانی بهترین زمان برای تربیت جسمی نیروی انسانی کشور است.

وی با اذعان به اینکه ایجاد نشاط و شادابی در مدارس ضروریست؛ افزود: المپیادهای درون مدرسه ای، حیاط پویا، مدرسه قهرمان و ورزش صبحگاهی از جمله مهمترین برنامه های حوزه تربیت بدنی است.

سرپرست معاونت تربیت بدنی آموزش و پرورش استان ادامه داد: معضل فقر حرکتی در بین نسل جوان، لزوم پرداختن به ورزش مدارس را بیش از پیش نمایان کرده است.