به گزارش واسنا،پس از دومین پیروزی ملی پوشان فوتسال ایران در مرحله انتخابی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۰ برابر جمهوری قرقیزستان، نشست خبری با حضور سرمربیان دو تیم برگزار شد.

سید محمد ناظم الشریعه، سرمربی تیم ملی فوتسال ایران در ابتدای صحبت‌هایش ضمن تبریک به مردم ارومیه به خاطر حضور پرشورشان در سالن غدیر اظهار کرد: مطمئناً ورزشکاران به خاطر دیده شدن بازی می‌کنند. خوشحالم که بازی گل‌های زیادی داشت و تماشاگر پسند بود.

وی در خصوص عملکرد نسبتاً ضعیف تیم ملی ایران در خط دفاعی گفت: کاملا حق با شماست و ما به عنوان تیم سوم جهان باید در خط دفاعی به گونه‌ای عمل کنیم که کمترین اشتباه را داشته باشیم. همواره گفتم تیمی برنده است که گل نخورد چرا که با توجه به شرایط تکنیکی و تاکتیکی بازیکنان ایران همیشه می‌توانیم گل بزنیم. ادغام بازیکنان جوان و با تجربه نیاز به تمرین زیاد دارد اما با توجه به زمانی که داریم نگران نیستم.

ناظم الشریعه درباره عملکرد بازیکنان جوان تیم ملی نیز اظهار کرد: با گذشت مسابقات حتماً تغییراتی خواهیم داشت چرا که چهار ماه زمان داریم. در طول چهار ماه آینده در دو تورنمنت شرکت خواهیم کرد که یکی از آنها در شهر مشهد خواهد بود. در کل از عملکرد بازیکنان جوان با توجه به زمان کمی که برای تمرین داشتیم راضی هستم.

ناظم الشریعه درباره عملکرد تیم ملی ازبکستان، گفت: این تیم مطمئناً جزء تیم‌های برتر آسیاست و در این مسابقات انتخابی هم با سه برد توانست ۹ امتیاز کسب کند. ازبک‌ها تقریباً یک دهه است که رقیب ایران هستند.

وی اضافه کرد: در جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۰، بازی ماقبل نیمه نهایی بسیار سخت خواهد بود، چراکه تیم‌های صعود کننده به نیمه نهایی سهمیه جام جهانی را خواهند گرفت. در حال حاضر بسیاری از کشورهای آسیایی به خاطر به خاطر شرایط مالی فوتسال نسبت به فوتبال و همچنین شرایط فیزیکی مردمان کشورشان به صورت گسترده بر روی فوتسال برنامه‌ریزی کرده‌اند.

سرمربی تیم ملی فوتسال ایران در پایان صحبت‌های خود ضمن انتقاد از عملکرد صدا و سیما در پخش نکردن بازی‌های تیم ملی گفت: از زحمات مردم ارومیه و برگزارکنندگان این مسابقات بسیار ممنونم. در این شهر بسیار به ما خوش گذشت و خدا را شاکرم که همه مردم راضی بودند. امیدوارم صدا و سیما نیز برای فوتسال وقت بگذارد چرا که ما تنها تیم ورزشی ایران در رده گروهی هستیم که به عنوان سوم جهان رسیده‌ایم.

امیرژان مکانف، سرمربی تیم ملی جمهوری قرقیزستان ضمن تبریک به تیم ملی ایران به خاطر کسب پیروزی گفت: ایران یکی از برترین تیم‌های فوتسال جهان به حساب می‌آید. در نیمه اول بازی خوبی انجام دادیم و تاکتیک‌هایمان را به خوبی اجرا کردیم. بازیکنانم نهایت تلاششان را کردند اما در پایان شکست خوردیم.

او در خصوص جو سالن غدیر نیز اظهار کرد: فضای استادیوم پر شور بود و به بازیکنان هر دو تیم انگیزه می‌داد. مسابقات بسیار سختی را پشت سر گذاشتیم اما خوشحالم که توانستیم به مرحله نهایی جام ملت‌های آسیا صعود کنیم.
منبع:ایسنا