به گزارش خبرگزرای واسنا،در پایان هفته پنجم رقابت های لیگ دسته سوم کشور تیم رده دومی فرهنگ ایثار آستارا برابر تیم موکریان مهاباد قرار گرفت که در پایان با نتیجه ۳ بر ۱ شکست خورد اما در پایان این بازی سرپرست تیم فرهنگ ایثار موضوع جالبی را مطرح کرد که در ادامه میخوانیم.

اسفند عشایری در ابتدای سخنان خود افزود: برد با چه قیمتی ؟ با تقلب؟ زحمت و سختی بازیکنان و مدیرانی که با شرایط اقتصادی ضعیف به سختی تیم را برای مسابقات روانه می کنند باید با در نظر نگرفتن اصول اخلاقی ضایع شود؟

وی ادامه داد: در دیدار برابر موکریان مهاباد چند نفر از بازیکنان تیم موکریان از شاگردان فصل گذشته  مربی تیم ما آقای حمیدی بودند که قبل از بازی هم به رسم احترام و رخصت نزد آقای حمیدی مربی سابقشان آمدند و اما بعد از پایان بازی چند نفر از افرادی که داخل استادیوم بودند و حتی یک مربی اهل مهاباد بر اساس آشنایی که با مربی ما داشت آمدند و اطلاعاتی به ما دادند که بازیکنان داخل زمین با کارت و پیراهن افراد دیگری بازی کردند! و این بازیکنان عضو تیم موکریان نیستند و حتی دو بازیکن داخل زمین روز گذشته برای تیم استانی در لیگ استان بازی کرده اند و حتی عکس بازی روز قبل را هم برای ما فرستادند که در حال حاضر موجود است و عکس همان بازیکن که روز قبل برای تیم استانی بازی کرده است و در مقابل ما هم با پیراهن تیم موکریان بازی کرده در اختیار ماست ، بازیکنی که متهم است به عنوان بازیکن جا زده بازی کرده است  و آقای حمیدی سرمربی ما کاملا به ایشان شناخت دارد و شاگردش بوده در پایان بازی متوجه شدیم در لیست ۱۸ نفره تیمش نبوده و وقتی مربی ما گفت آن بازیکن شاگرد من است و کاملا به ایشان شناخت دارم مسئولین موکریان میگفتند نه اسم ایشان چیز دیگریست!

عشایری در خصوص اتفاقات بعد از بازی ادامه داد : بعد از این ناظر بازی از بازیکنانی که ما عنوان کردیم خواست تا بیایند تا از آنها عکس بگیرد که سرپرست و مربی تیم موکریان تنها یک بازیکن را پیش ناظر آوردند و بعد از آن آقای پناهی ناظر محترم مسابقه هر چقدر اصرار کردند سرپرست و مربی موکریان از آوردن بازیکن نافرمانی کردند و به خواسته ناظر توجهی نکردند و حتی سرپرست و مربی تیم هم دیگر برنگشتند و بازیکنان خواسته شده توسط ناظر را افرادی نامعلوم از در پشتی استادیوم فراری دادند!

عشایری در ادامه گفت : بنده به عنوان نماینده باشگاه فرهنگ ایثار آستارا بخاطره گرفتن حق تیم و بازیکنانم تا آخرین نفسم تلاش میکنم زیرا ۱۰۰٪ مطمئن هستم که ۴ بازیکن تیم موکریان بدون داشتن کارت و با اسامی بازیکنان دیگر بازی کردند و مطئن باشید به دلیل گرفتن حقمان جناب سرهنگ آرمان و جناب سرهنگ مهدی زاده مالک و مدیرعامل باشگاه خودشان شدیدا پیگیره این ماجرا هستند و حتی امروز که روز جمعه و تعطیل بود سرسختانه تمام موارد را از مراجع لازم پیگیری و تمام استعلامات لازم را انجام دادند و اگر فدراسیون پیگیری نکند تا فیفا هم خواهیم رفت! و با مدارک و مستندات کاملی که در اختیار داریم خودم به فدراسیون و کمیته انظباطی و سازمان لیگ و  فدراسیون خواهم رفت و حقمان را میگیریم . چطور ممکن است بازیکن تیم موکریان که شاگرد مربی ما بوده و دو سال با مربی ما زندگی کرده و کاملا به ایشان شناخت دارد و حتی قبل از بازی از مربی ما رخصت گرفته است بعد میگویند که این بازیکن در تیم ما نیست!

عشایری در پایان افزود: این نتیجه در شرایط طبیعی و براساس فوتبال نبوده و به جز بازیکنان تقلبی مشکلات دیگری هم بود که نتیجه را به این شکل رقم زد و در کل شرایط برای انجام این بازی مساعد نبود و به این شکل امتیاز گیری به دور از اخلاق ورزشی است ، ما هم دوست نداریم باعث محرومیت ۴ بازیکن و باشگاه موکریان بشویم و با جرائم مالی که برای این خطا وجود دارد به باشگاه موکریان ضرر بزنیم اما خودشان باعث این کار شدند و در کل ما از مهمان نوازی و احترام مهابادی ها و سرپرست این تیم در خارج از زمین خیلی ممنون هستیم.