به گزارش خبرگزاری واسنا از تبریز،تیم علم و ادب تبریز که در ابتدای فصل جاری با خریداری امتیاز تیم فوتبال شهرداری تبریز در رقابت‌های لیگ دسته یک حضور یافته، حال و روز خوشی در این مسابقات ندارد.

این تیم در حالی در بحث نتیجه‌گیری ضعیف‌ترین عملکرد ممکن را از خود به ثبت رسانده که در مسائل خارج از مستطیل سبز نیز خبرهای ضد و نقیض عجیبی درباره این تیم به گوش می‌رسد.

باشگاه علم و ادب در ابتدای فصل با سر و صدای زیادی صاحب امتیاز یک تیم دسته اولی شد و بازیکنان مختلفی را به خدمت گرفت.

این تیم کار خود را با یونس باهنر آغاز کرد، اما از همان ابتدا نتوانست نتایج قابل قبولی به دست بیاورد. هر چقدر که هفته‌های بیشتری از مسابقات را پشت سر می‌گذاشتیم، نتایج علم و ادب نیز ضعیف‌تر و ضعیف‌تر می‎شد.

در ادامه، مالک جوان باشگاه علم و ادب به گمان اینکه نتایج ضعیف تیمش به خاطر علمکرد کادر فنی است، سرمربی بومی خود را برکنار و بهاالدین پناهی را جایگزین وی کرد، غافل از اینکه مشکلات از جای دیگری آب می‌خورد.

در این راستا، تغییر و تحولات تیم علم و ادب با حضور پناهی نیز کارساز نشد و این تیم در نیم فصل برخی از بازیکنان تاثیرگذارش را هم از دست داد.

سه، چهار بازیکن اصلی علم و ادب در خط دفاعی که اتفاقاً جزو بازیکنان بومی این تیم هم بودند، راهی تیم‌های دیگر شدند و باشگاه نیز نتوانست جایگزینی برای آنها پیدا کند.

البته در بحث جدایی بازیکنان، به هیچ وجه نمی‌توان از آنها خورده گرفت. با توجه به عدم پرداخت مطالبات و مشکلات موجود، شاید جدایی تنها راهی بود که در مقابل بازیکنان وجود داشت.

در کنار جدایی برخی بازیکنان در نیم فصل، باید به این نکته هم اشاره کرد که باشگاه علم و ادب در طول فصل در چند مقطع بازیکنان مختلف خود را هم از تیم اخراج کرد که دلیل این تصمیمات هم هیچ‌وقت مشخص نشد.

با جدایی بازیکنان، علم و ادب در نیم فصل دوم بار دیگر دچار چالش‌های جدیدی شد؛ چالش‌هایی که البته جای مدیریت نداشته در این تیم را بیش از پیش نمایان می‎کرد.

 با ادامه نتایج ضعیف علم و ادب در نیم فصل دوم این بار باز هم نوبت به سرمربی تیم رسید.

گردونه اتفاقات پشت پرده، پناهی را از سمت خود برکنار و یک سرمربی گمنام جدید را بر روی نیمکت تیم علم و ادب نشاند؛ سرمربی که البته هیچ سابقه‌ای نداشت و صرفاً به خاطر وعده‌هایش به مالک باشگاه علم و ادب، سرمربی تیم شده بود.

گویا سرمربی مشهدی جدید علم و ادب با وعده جذب اسپانسر برای باشگاه، هدایت تیم را برعهده گرفته بود که این وعده نیز محقق نشد. سرمربی جدید نتوانست برای باشگاه اسپانسر بیاورد و به همین خاطر، علم و ادب عذر او را هم خواست و بار دیگر پناهی کار خود را در این تیم از سر گرفت.

در حال حاضر، فعلاً بهاالدین پناهی سرمربی علم و ادب است، اما اینکه در ادامه چه اتفاقاتی در این باشگاه خواهد افتاد، به هیچ عنوان قابل پیش‎بینی نیست.

نکته دیگری که درباره باشگاه علم و ادب وجود دارد، عملکرد منفعلانه کادر مدیریتی باشگاه است.

علم و ادب از اواسط نیم فصل نخست تغییرات گسترده‌ای در کادر بازیکنان و مربیان خود داشت که از جمله آن می‌توان به رفت و برگشت پناهی و حضور سرمربی جدید در مدت کمتر از یک ماه اشاره کرد. با این حال، هیچ موردی در این خصوص از سوی باشگاه علم و ادب اطلاع رسانی نشد تا این تیم در سکوت کاملِ خبری مشغول سوزاندن تنها سهمیه آذربایجان شرقی در لیگ دسته یک شود.

علم و ادب در حال حاضر تنها ۱۰ امتیاز از ۲۶ بازی گذشته خود در لیگ دسته یک کسب کرده و در قعر جدول رده بندی قرار دارد. این در حالی است که ملوان رده هفدهمی ، ۲۴ امتیاز دارد و عملاً رسیدن به این تیم برای علم و ادب چیزی در حد یک رؤیای دست نیافتنی به حساب می‌آید.

در این شرایط، به نظر می‌رسد که سقوط تنها نماینده استان به لیگ دسته دو هم قطعی شده و به این ترتیب، تنها سهمیه آذربایجان شرقی در این مسابقات نیز از دست خواهد رفت.