به گزارش واسنا،سعید هاشمی‌نیا رئیس هیأت ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی آذربایجان‌غربی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه، اظهار کرد: تا پایان امسال ۴۰ خانه ورزشی روستایی در سطح استان احداث و تجهیز شده تا شمار آنها در استان به ۲۲۰ خانه ورزشی افزایش یابد.

وی تصریح کرد: خوشبختانه تعداد خانه‌های ورزشی روستایی آذربایجان‌غربی از میانگین کشوری بالاتر است و در مجموع در کل کشور ۶ هزار خانه ورزش در روستاها وجود دارد.

رئیس هیأت ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی آذربایجان‌غربی گفت: اولویت احداث و تجهیز ۴۰ خانه ورزش روستایی در استان، روستاهای دورافتاده که امکان دسترسی به امکانات ورزشی ندارند و نیز روستاهای در خطر اعتیاد هستند.

وی بیان کرد: سیاست این هیأت ورزشی، مقابله با اعتیاد در روستاها و سالم‌سازی اوقات فراغت روستاییان و ساماندهی ورزشی روستایی و از سوی دیگر توسعه ورزش همگانی در تمامی مناطق روستایی آذربایجان‌غربی است.

هاشمی‌نیا در ادامه با اشاره به میزبانی اخیر هیأت روستایی استان در رقابت های ورزشی روستاییان و عشایر منطقه سه کشور افزود: آذربایجان‌غربی در این رقابت‌ها میزبان ۳۸۵ نفر ورزشکار از استان‌های آذربایجان‌شرقی، کردستان، اردبیل، گیلان و زنجان بود و در مسابقات پسران، در رشته فوتبال و هفت‌سنگ، آذربایجان‌غربی اول شد و در ورزش والیبال بانوان نیز، این استان به قهرمانی رسید.