به گزارش واسنا،دکترعبدالله چمن_گلی مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی در پیامی ۲۶ مهرماه روز تربیت بدنی، را به جامعه ورزش و جوانان استان تبریک گفت.

متن پیام به شرح ذیل است:

بسمه تعالی

«۲۶ مهر تا دوم آبان» به عنوان هفته تربیت بدنی و ورزش، نامگذاری شده است. این هفته فرصت ارزشمندی برای آشنایی بیشتر جامعه با موضوع مهم ورزش و زمینه مناسبی برای تبیین اهمیت و آثار آن در ابعاد فردی و اجتماعی است.

هفته تربیت بدنی، هفته اندیشیدن به روش های توسعه، کشف استعدادهای بالقوه، رشد و بالندگی وجودی انسان و هفته الگوهای انسانیت و پهلوانی است.

ورزش به عنوان فعالیتی اجتماعی و فرهنگی در زندگی امروز نقشی اساسی و بنیادی دارد و برهمین اساس نه تنها یک روز، بلکه تمام روزها و ساعات زندگی را تحت الشعاع قرار می دهد.

بی شک ورزش استان ، با توجه به ظرفیت ها و سرمایه انسانی جوان، مستعد و بالنده، از زمینه های بسیار خوبی برای رشد و تعالی بیشتر برخوردار است و با برنامه ریزی های مناسب و انجام سرمایه گذاری و حمایت های لازم، می توان شاهد حضور پر رنگ و درخشش بیشتر ورزشکاران غیور استان آذربایجان غربی در عرصه رقابت های ملی و بین المللی بود.

باید شرایطی به وجود آید تا توسعه همه جانبه ورزش را در بین همه اقشار جامعه شاهد باشیم، بی شک امروز با عنایات ویژه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و توجهات اصولی دولت خدمتگزار، مسئولیتی سنگین متوجه جامعه ورزش است و همگی باید دو چندان تلاش کنیم تا با برداشتن مسائل و مشکلات پیش رو ، در حرکت پرشتاب ورزش وقفه ایجاد نشود.

در پایان اینجانب از تلاشهای دلسوزانه خدمتگزاران صدیق ورزش کشور وإستان خانواده محترم ورزشکارن ،مربیان، ورزشکاران، داوران، پیشکسوتان، تماشاگران و حامیان ورزشی تقدیر و تشکر می نمایم و آرزومند سربلندی و به اهتزاز در آمدن پرچم پر افتخار کشور عزیزمان ایران در تمامی عرصه های ورزشی هستیم.