جواد سلیمی ظهر امروز در گفت وگو با خبرنگار واسنا گفت:پانزدهمین دوره مسابقات بین المللی وحدت و دوستی ارومیه از فردا /جمعه/ در سالن ۶ هزار نفری این شهرستان آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: در این دوره از رقابت‌ها ۲۰۰ ورزشکار خارجی از کشورهای ترکیه، ارمنستان، گرجستان، قزاقستان، ازبکستان، آذربایجان، عراق، افغانستان، هند و نخجوان به همراه ایران و ۲ تیم از آذربایجان‌غربی به رقابت خواهند پرداخت ضمن اینکه ۳۵ داور از ۲۰ کشور از جمله ۱۵ داور المپیکی نیز مسابقات را قضاوت خواهند کرد.

رییس هیات کاراته آذربایجان‌غربی افزود: به نفرات برتر رده سنی نوجوانان و جوانان ۲۰۰ یورو جایزه نقدی برای نفر اول، ۱۰۰ یورو برای نفر دوم و ۵۰ یورو برای نفر سوم و در رده سنی بزرگسالان نیز یکهزار یورو برای نفر اول ۵۰۰ یورو برای نفر دوم و ۲۰۰ یورو برای نفر سوم اهدا خواهد شد.

وی در مورد کاراته آذربایجان غربی گفت:ما هم‌اکنون در بخش بانوان ضعف داریم از اینرو در چهار سال آینده تمام تلاش خود را برای رساندن سطح کاراته بانوان به آقایان انجام خواهیم داد و امیدواریم طی این مدت علاوه بر چند ملی‌پوش کنونی تعدادی دیگر را نیز آماده و تحویل تیم ملی ایران بدهیم.

«جواد سلیمی» امروز در مجمع انتخاباتی هیات کاراته آذربایجان‌غربی که با حضور رییس فدراسیون کاراته در ارومیه برگزار شد با کسب حداکثر آرا برای چهار سال دیگر به عنوان رییس کاراته استان در سمت خود ابقا شد.

کاراته آذربایجان‌غربی به عنوان یکی از قطب‌های این رشته در کشور مطرح است؛ این استان چندی قبل توانست مقام قهرمانی المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور را نیز در بخش آقایان کسب کند.