به گزارش واسنا به نقل ازکرد پرس،دیاکو افسردل در گفتگو با خبرنگار کردپرس اظهار داشت: با گذشت یک هفته از مفقود شدن “خدیجه خدیر” کوهنورد مهابادی، جسد او در فاصله جاده مهاباد به بوکان پیدا شد.

او ادامه داد: تیم های کوهنوردی پس از یک هفته جستجو در کوهستان های اطراف شهرستان مهاباد نتیجه‌ کسب نکردند هر چند با توجه به اظهارات خانواده این کوهنورد ایشان هنگام خروج از منزل لباس کوهنوردی به تن نداشتند اما باز هم ۱۲ تیم کوهنوردی از جست و جو دست نکشیدند.

افشردل اضافه کرد: تیم های کوهنوردی در جستجو همراه کوهنوردشان، به سرنخ هایی دست یافتند که آن را در اختیار مراجع انتظامی قرار دادند.

رییس هیات کوهنوردی گفت: این کوهنورد با به همراه داشتن مقادیری جواهرات از منزل خارج شده بود بنابراین احتمال تهدید و سرقت جواهرات نیز وجود داشت که پس از حضور مراجع انتظامی مشخص شد که خدیجه خدیر توسط یک فرد به قصد سرقت اموال به قتل رسیده و جسد او حد فاصل مهاباد و بوکان دفن شده است.

 افشردل بیان کرد: مراجع انتظامی فرد مورد نظر را دستگیر کرده و جزییات بیشتر در اختیار نیروی انتظامی است.

فرماندهی انتظامی مهاباد نیز به خبرنگار کردپرس گفت: به زودی طی یک نشست خبری جزییات این پرونده را اطلاع رسانی خواهند کرد.

 چهارشنبه هفته گذشته خدیجه خدیر کوهنورد مهابادی ساعت ۹ صبح از منزل خارج شد و پس از آن به خانه بازنگشت و ۱۵۰ کوهنورد به جست و جوی او در کوهستان های اطراف مهاباد پرداختند.