به گزارش واسنا،عیسی زینالی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دیدارهای هفته سوم و چهارم لیگ برتر کبدی کشور با انجام هشت دیدار در سالن کبدی مجموعه تختی تهران برگزار شد که در آنها، تیم آذربایجان‌غربی ابتدا به تساوی ۳۲ بر ۳۲ مقابل رعد پدافند قم رسید و در دومین مسابقه نیز با نتیجه ۵۲ بر ۳۵ از سد عقاب تالش گذشت.

وی ادامه داد: تا پایان هفته چهارم تیم «سرخنکلاته» با هشت امتیاز و رعد پدافند قم با هفت امتیاز در جایگاه اول و دوم جدول لیگ برتر کبدی قرار دارند.

رییس هیات کبدی آذربایجان‌غربی گفت: تیم پایاتردینگ استان سال گذشته با برتری مقابل حریفان بر سکوی قهرمانی رقابت‌های لیگ برتر کشور جای گرفت و امسال نیز به عنوان مدافع عنوان قهرمانی برای رسیدن به این مقام تلاش می‌کند.

تیم های عقاب تالش، سرخنکلاته، رعد پدافند قم، امید چلین، پایاتردینگ آذربایجان غربی، ساری، خراسان رضوی و کرمانشاه تیم‌های حاضر در لیگ برتر کبدی فصل جاری هستند.

آبان امسال محمدرضا شادلو، امید خجسته و وحید رضایی‌مهر، سه ورزشکار اهل نقده‌ در ترکیب نهایی تیم ملی جوانان برای شرکت در مسابقات جهانی ۲۰۱۹ کیش حضور داشتند که با درخشش در ترکیب این تیم، مدال طلای قهرمانی جهان را از آن خود کردند.

در شهریور امسال نیز تیم کبدی جوانان آذربایجان‌غربی توانست بر سکوی سوم مشترک مسابقات قهرمانی کشور بایستد.

استان آذربایجان‌غربی و شهر نقده یکی از قطب های مهم رشته کبدی در ایران است.