رییس اداره ورزش و جوانان مهاباد در گفت و گو با خبرنگار واسنا اظهار داشت: در این همایش دوچرخه‌سواران با رکاب زدن مسیر ۶ کیلومتری ورزشگاه آزادی، پل حکمت، میدان شهرداری و چهارراه مولوی هفته نیروی انتظامی را گرامی داشتند

قرنی مصطفی‌پور با اشاره به اینکه این همایش با شعار «آسمان آبی زمین پاک» برگزار شد، افزود: ترویج و تبلیغ فرهنگ دوچرخه‌سواری و ایجاد رغبت بیشتر جوانان به ورزش همگانی از اهداف این طرح است.
وی همچنین ضمن درخواست از شهروندان برای حضور در پویش سه‌شنبه‌های بدون خودرو اضافه کرد: این برنامه به طور منظم در سه سال گذشته در سطح مهاباد برگزار شده که با توجه به آغاز مدارس به روزهای پنجشنبه‌ موکول شده است.
وی با اشاره به اینکه در پایان این همایش به قید قرعه به تعدادی از شرکت‌کنندگان جوایزی اهدا شد، اظهار داشت: روز جمعه نیز همایش موتورسواران قانون‌مند با حضور موتورسواران این شهرستان راس ساعت ۱۰ در این شهرستان برگزار می‌شود که به ۱۰۰ نفر از آنان نیز کلاه ایمنی اهدا می‌شود.

رشته دوچرخه‌سواری یکی از رشته‌های پرطرفدار در میان جوانان و نوجوانان مهابادی است.
پویش پنجشنبه‌های بدون خودرو کمپینی است که با هدف استفاده کمتر از خودروهای تک‌سرنشین و ترویج فرهنگ استفاده از دوچرخه و وسایل حمل و نقل عمومی راه‌اندازی شده است.
۱۱ تا ۱۷ مهرماه به نام هفته نیروی انتظامی نامگذاری شده که شعار امسال این هفته «پلیس هوشمند ایمن مردم است» تعیین شده است.
۵۰ برنامه متنوع با حضور اقشار مختلف مردم طی هفته نیروی انتظامی در مهاباد اجرا می‌شود