به گزارش واسنا،جلال محمودزاده روز پنجشنبه در حاشیه آیین بهره‌برداری از فاز نخست ورزشگاه آزادی مهاباد که با حضور «مسعود سلطانی‌فر» وزیر ورزش و جوانان برگزار شد اظهار داشت: در راستای اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی و واگذاری اماکن ورزشی دولتی به بخش خصوصی و آیین نامه ماده ۸۸ اماکن ورزشی، ادارات کل ورزش و جوانان در برخی استان‌ها اقدام به واگذاری سالن های ورزشی به بخش خصوصی، از طریق مزایده کردند.

وی افزود: اجرای این قانون موجب محروم‌سازی هیات‌های ورزشی شده است و باید ضمن بازنگری دوباره، این قانون تنها در مناطقی که اماکن مازاد ورزشی بر نیاز و بیشتر از سرانه ورزشی دارند، اجرا شود.

وی با اشاره به مشکلات مالی هیات‌های ورزشی بویژه در استان‌های کمتر توسعه یافته اضافه کرد: هم‌اکنون بسیاری از هیات‌های ورزشی به دلیل مشکلات مالی و کمبود امکانات و تجهیزات نیازمند حمایت و توجه بیشتر بخش دولتی هستند.

محمودزاده در خصوص احداث اماکن ورزشی در مهاباد اظهار داشت: در چند سال اخیر بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال پروژه ورزشی در این شهرستان آغاز شده و که تجهیز و بازسازی ورزشگاه آزادی مهاباد و ارتقای آن به هفت هزار نفر و ورزشگاه پنج هزار نفری شهر گوک‌تپه از جمله این طرح‌ها است.

وی افزود: فاز نخست ورزشگاه آزادی مهاباد شامل بهسازی ۲۵ هزار متر مربع از فضای این ورزشگاه، نصب ۱۰ هزار و ۳۵۰ متر مربع چمن مصنوعی و نصب پنج هزار صندلی است که در مجموع ۲۰ میلیارد ریال برای آن هزینه شده است.

وی اظهار داشت: در فاز دوم نیز نصب دکل‌های نوری با ۶۰۰ بلوکس روشنایی، پیست تارتان، خوابگاه و احداث ضلع شرقی این ورزشگاه پیش‌بینی شده که برای این منظور نیز ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار پیش‌بینی شده است.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی گفت: مجوز احداث ورزشگاه پنج هزار نفری «گوک‌تپه» در مجلس هشتم اخذ و عملیات احداث آن شروع شد اما به دلیل مشکلاتی روند احداث آن متوقف و احداث این ورزشگاه دوباره در سال ۱۳۹۰ شروع شد و هم اکنون با هزینه بیش از ۶۰ میلیارد ریال آماده بهره برداری شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌غربی نیز گفت: دولت تدبیر و امید نگاهی عادلانه به توزیع امکانات ورزشی و توجه خاصی به زیرساخت‌های ورزشی در مناطق مختلف کشور دارد.

عبدالله چمن‌گلی افزود: نگاه عادلانه به توزیع امکانات و تجهیزات ورزشی باعث می‌شود، ورزشکاران مناطق کمتر توسعه‌یافته نیز فرصت حضور در رقابت‌ها ورزشی را پیدا کنند که همین امر باعث شکوفایی ورزش می‌شود.

فرماندار مهاباد هم گفت: ورزشکاران این شهرستان حضور موفقی در رقابت‌های ورزشی دارند و اگر تیمی از استان در مسابقات کشوری عنوان برتری را کسب می‌کند، یک یا چند نفر از ورزشکاران مهابادی نیز همراه تیم استان حضور دارند.

ایرج شجاعی افزود: مهاباد به تعبیر رهبر معظم انقلاب شهر انسان‌های هوشمند و جوانان با استعداد است و این امر در عرصه‌های ورزشی نیز صدق می‌کند و ورزشکاران این شهرستان حضور موفقی در میادین ورزشی دارند.

چهار طرح ورزشی با ۳۵۰ میلیارد ریال هزینه روز پنجشنبه همزمان با سفر «مسعود سلطانی‌فر» وزیر ورزش و جوانان به مهاباد در این شهرستان به بهره‌برداری رسید.

این طرح‌های ورزشی شامل بهره‌برداری از فاز نخست بازسازی و تجهیز ورزشگاه آزادی مهاباد، افتتاح ورزشگاه پنج هزار نفری شهر «گوگ‌تپه»، بهره‌برداری از یک باب سالن ورزشی چندمنظوره (قاضی) و یک زمین چمن مصنوعی سرپوشیده (برادران پیروت‌پور) بود.

وزیر ورزش و جوانان همزمان با سفر «اسحاق جهانگیری» معاون اول رییس‌جمهوری به آذربایجان‌غربی به مهاباد سفر کرده است؛ در این سفر ورزشگاه ۱۵ هزار نفری ارومیه با بیش از یک‌هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال هزینه نیز به بهره‌برداری خواهد رسید.