به گزارش واسنا،علیرضا رفیعی پور بازیکن تیم تای سون نام ویتنام در‌گفت و گو با خبرنگار فوتسال۲۰۲۰ در خصوص انتقال از نفت الوسط به تای سون نام اظهار کرد: بعد از اتمام لیگ ایران به مدت یک نیم فصل به تیم نفت الوسط عراق پیوستم. این تیم یکی از تیم‌های ریشه دار و خوب عراق است که ۷ الی ۸ سال جواز حضور در جام باشگاه‌های آسیا را کسب کرده است. امسال به دلایلی تیم آن‌ها ضعیف‌تر شده بود و چند بازیکن خوب خود را از دست داده بودند.

وی تصریح کرد: نیم فصل دوم که ما اضافه شدیم تیم آن‌ها در رده چهارم جدول بود. ما ۱۱ بازی برای آن‌ها انجام دادیم و ۹ پیروزی و ۲ تساوی کسب کردیم. با توجه به اینکه اختلاف آن‌ها با صدر جدول زیاد بود از رده چهارم به سوم صعود کردیم و برای آن‌ها نتیجه خوبی بود.

رفیعی پور ادامه داد: پس از اتمام قرار داد چند پیشنهاد از لیگ ایران و خارج از کشور داشتم که مهم ترین پیشنهاد خارجی تیم خوب تای سون نام ویتنام بود که سال قبل دوم آسیا شده بودند. پس از بررسی پیشنهادات، تای سون نام گزینه خیلی خوبی بود و پس از صحبت با آن‌ها برای حضور جام باشگاه‌های آسیا قرار داد بستم.

وی افزود: پس از جام باشگاه‌های آسیا به ایران بر می‌گردم و پیشنهادات را بررسی می‌کنم و اگر بخواهم ایران بازی کنم اولویتم تیم حفاری است.

رفیعی پور در ارتباط با استقبال از خودش در ویتنام بیان کرد: پس از حضور در ویتنام استقبال آن‌ها بسیار خوب بود و بسیار گرم با من برخورد می‌کردند.

وی با اشاره به وضعیت فوتسال این کشور خاطرنشان کرد: اگر نگاه کنید همه تیم‌های آسیایی از لحاظ امکانات و سخت افزاری روز به روز در حال پیشرفت هستند. تای سون نام نیز تیم ریشه داری است که چند سال جواز حضور در جام باشگاه‌های آسیا را کسب کرده است.

رفیعی پور خاطرنشان کرد: این تیم پارسال در فینال برابر مس سونگون شکست خورد. امکانات آن‌ها بسیار خوب است و از هر لحاظ حرفه‌ای هستند.

وی همچنین در ارتباط با نتیجه گرفتن با این تیم بیان کرد: اولین سالی است که جام باشگاه‌های آسیا بازی می‌کنم و خیلی دوست دارم نتیجه بسیار خوبی کسب کنم. اینجا آمده‌ام که به تیم ویتنام کمک کنم. امیدوارم با دعای خیر مردم نماینده خوبی برای ایران باشم.

رفیعی پور در خصوص عدم جذب لژیونر توسط تیم‌های ویتنامی در لیگ شان افزود: تیم‌های ویتنامی نمی‌توانند در لیگ خود بازیکن خارجی بگیرند اما امسال طبق صحبت‌هایی که شده است می‌توانند یک یا دو بازیکن خارجی بگیرند. اگر شرایط خوب باشد و پیشنهاد داشته باشم به احتمال فراوان اینجا بمانم و برای آن‌ها بازی خواهم کرد.

وی همچنین در ارتباط با بازی اهورا بهبهان و ملی حفاری گفت: بازی بسیار خوبی بود و از طریق پخش اینترنتی توانستم بازی را ببینم. تیم اهورا امسال شرایط متفاوتی دارد پخته و با تجربه تر شده‌اند. شاکله تیم خود را حفظ کرده‌اند و چند بازیکن خوب لیگ یکی گرفته‌اند. مشخص است که آن‌ها برای پلی آف می‌جنگند. امیدوارم موفق شوند.

رفیعی پور در خاتمه افزود: برای ملی حفاری روز بازیکنان نبود و روز تیم ما نبود.امیدوارم در ادامه موفق باشند و بتوانم بعد از جام باشگاه‌های آسیا به آن‌ها کمک کنم. مطمئن هستم حفاری هفته به هفته بهتر می‌شود و نتیجه بسیار خوبی کسب خواهد کرد.