محمدرضا اسدی رئیس هیات دوچرخه‌سواری آذربایجان‌غربی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار واسنا در ارومیه، با اشاره به اینکه جمعه ۲۴ آبان ماه امسال، سومین همایش بزرگ دوچرخه‌سواری در میاندوآب برگزار می‌شود اظهار کرد: در این همایش که پیش‌بینی می‌شود ۱۰ هزار رکاب‌زن در آن شرکت کنند، به صورت زنده از شبکه سوم سیما پخش می‌شود.

وی تصریح کرد: میاندوآب به عنوان شهر دوچرخه ایران توسط سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری معرفی و کتاب ۲۴۰ صفحه‌ای از این شهر به چاپ رسانده است چون نخستین مسیر دوچرخه در ۲۵ سال پیش در این شهر آغاز شده و مردم این دیار علاقه فراوانی به استفاده از دوچرخه دارند.

رئیس هیات دوچرخه‌سواری آذربایجان‌غربی گفت: در این رابطه با تفاهم‌نامه‌ای که با فدراسیون‌های همگانی و وزارت ورزش و نیز هیات دوچرخه‌سواری آذربایجان‌غربی به امضاء می‌رسد، میاندوآب به طور رسمی به عنوان شهر دوچرخه ایران معرفی خواهد شد.

وی افزود: علاوه بر برگزاری متوالی همایش‌های دوچرخه‌سواری و ثبت به عنوان شهر دوچرخه، باید پلیس و حتی اورژانس دوچرخه‌سوار نیز در این شهر راه‌اندازی شود تا میاندوآب به عنوان شهر دوچرخه به ثبت برسد که البته این اقدامات نیز انجام شده است.

اسدی تصریح کرد: در این همایش به غیر از میاندوآب، رکاب‌زنانی از سایر شهرهای آذربایجان‌غربی نیز اعلام حضور کرده و در روز ۲۴ آبان مسیر ۶ کیلومتری را می‌پیمایند.