به گزارش خبرگزاری واسنا از ارومیه،یحیی بهاری مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی ۹۰ اورمیه صحبت‌های خود را با تقدیر و تشکر از برخی مسئولان استانی و شهرستانی شروع کرده و اظهار داشت: دکتر محمدمهدی شهریاری استاندار محترم آذربایجان غربی، حاج محمد حضرت‌پور شهردار کلانشهر اورمیه و حاج نادر قاضی‌پور نماینده مردم اورمیه در مجلس شورای اسلامی از روز گذشته به شدت پیگیر مشکلات تیم ۹۰ بوده و قول داده‌اند تا با حل و رفع مشکلات ۹۰ اورمیه با قدرت‌تر از همیشه و با کادرفنی خود تمرینات را برای نیم فصل دوم آغاز کند.

وی در خصوص اتفاقات روزهای اخیر ضمن تاکید بر اینکه لازم است تا برخی شفاف‌ سازی‌ها در جهت اطلاع هواداران به عنوان سرمایه‌های اصلی باشگاه ۹۰ ارائه شود، گفت: ابتدا باید بگویم برخی افرادی که مدت‌ زیادی است به دنبال کارشکنی و حاشیه سازی برای تیم ۹۰ هستند به هیچ وجه ارزشمند نبوده‌‌اند و دارای اهمیت خاصی نیستند ولی متاسفانه برخی پیشکسوتان فوتبال اورمیه از این اتفاقات خوشحال بوده و برای مشکلات تیم شهر خود بشکن می‌زنند.

بهاری افزود: مردم باید بدانند که وحید بیاتلو به دلیل کارشکنی‌ها، توهین‌ها و نامردی‌ها بود که اورمیه را ترک کرد، اما باید اذعان داشت وحید بیاتلو در حالیکه یک غیربومی محسوب می‌شد اما بسیار بیشتر از برخی مربیان و پیشکسوتان بومی برای فوتبال اورمیه زحمت کشیده و از جان برای پیشرفت آن مایه گذاشت، بیاتلو در اورمیه به دنبال تهیه تیرک، تجهیز رختکن و کاور بود در حالیکه هیچ کدام جزو وظایف وی نبود، حال سوال اینجاست که کدام مربی در لیگ یک چنین کاری را برای تیم خود انجام می‌دهد؟ چرا در ۴۰ سال گذشته چنین اتفاقاتی رخ نداده بود؟ آقایانی که طی سالیان گذشته همواره قراردادهای میلیونی دریافت می‌کردند، چرا به دنبال رفع نواقصات نبود؟

بهاری ادامه داد: در گذشته تیم‌های اورمیه‌ای توان مقابله با تیم‌ شهرهای کوچک همانند محمدیار را نداشتند اما آقای بیاتلو با دانش خود به فوتبال اورمیه اعتبار داده و حالا جامعه فوتبالی کشور با عزت و احترام در مورد فوتبال اورمیه سخن به میان می‌آورند.

مدیرعامل باشگاه ۹۰ اورمیه با اشاره اینکه باید قدردان موقعیت فعلی فوتبال اورمیه بود، تصریح کرد: موقعیت فوتبال اورمیه در حال حاضر بدون شک مرهون فعالیت چند ساله تک تک اعضای باشگاه ۹۰ می‌باشد؛ باشگاه ۹۰ توانست ورزش اورمیه را از تک قطبی بودن خارج کند و بتواند پس از سال‌ها سکوهای بتنی ورزشگاه تختی را مملو از جمعیت کند. حال بسیار خوشحالیم که تیمی از شهر والیبالی کشور برخواسته و توانسته تا عنوان پرتماشاگرترین تیم لیگ دسته اول فوتبال ایران را از آن خود کند.

یحیی بهاری در خصوص کادرفنی تیم ۹۰ گفت: طی ۴۸ ساعت گذشته بیش از ۴۰ مربی معروف و مشهور آمادگی خود را برای حضور در اورمیه و جانشینی وحید بیاتلو اعلام کرده‌اند که خود این موضوع نشان دهنده پیشرفت و ترقی فوتبال اورمیه می‌باشد ولی ما قدرشناسیم و همان گونه که هودارانمان می‌خواهند باید با بازگشت وحید بیاتلو کاری که با هم و در کنار یکدیگر شروع کرده‌ایم را با قهرمانی و صعود به لیگ برتر به اتمام برسانیم.

مدیرعامل باشگاه ۹۰ اورمیه خاطر نشان کرد: باید تمامی افرادی که دلشان برای فوتبال اورمیه می‌سوزد متحد شده و دست در دست هم دهیم تا با بازگشت وحید بیاتلو تیم ۹۰ اورمیه گرفتار سرنوشت‌ تیم‌هایی همانند پاکدیس نشود و به هدف اصلی خود یعنی صعود به لیگ برتر بیاندیشد.

بهاری ادامه داد: با قدرت تمام اعلام می‌کنم اگر تا روز شنبه مشکلات حل شود، قطعا بنده نیز به عنوان نفر اول مجموعه در حالیکه مورد بی مهری‌های بسیاری قرار گرفته‌ایم اما تا پایان فصل با قدرت کار را پیش خواهیم برد، اما باید بدانیم که بدون حضور وحید بیاتلو ادامه کار میسر نخواهد بود و بدون شک شروع با مربی جدید شرایط سختی ایجاد کرده و جمع کردن تیم تقریبا غیرممکن خواهد بود.

مدیرعامل باشگاه ۹۰ در ادامه گفت‌وگو خاطر نشان کرد: در این روزهای سخت بود که توانستیم دوست و دشمن خود را بشناسیم و به نوعی درس بزرگی از این روزها گرفتیم تا مصمم‌تر از همیشه برای شادی دل هواداران کار خود را ادامه دهیم.

بهاری در خصوص ادامه همکاری با بیاتلو تصریح کرد: به هیچ وجه از تصمیم وحید بیاتلو برای مذاکره با تیمی دیگر ناراحت نبوده‌ام بلکه به وی حق می‌دهیم، چرا که بیاتلو حق بزرگی بر گردن فوتبال اورمیه داشته و از سویی پبشنهادات متعددی از لیگ برتر و لیگ یک دارد، ولی ما همچنان امیدواریم با بازگشت وی دوباره شاهد ادامه روند موفقیت آمیز فوتبال اورمیه باشیم.

یحیی بهاری در پایان گفت‌وگو بار دیگر از زحمات و تلاش‌های دکتر محمدمهدی شهریاری استاندار محترم آذربایجان غربی، حاج محمد حضرت‌پور شهردار کلانشهر اورمیه و حاج نادر قاضی‌پور نماینده مردم اورمیه در مجلس شورای اسلامی تقدیر و تشکر کرد.