به گزارش واسنا،رقابت دو و میدانی کاران در مرحله دوم دو و میدانی باشگاه‌های کشور شامگاه شنبه ۲۳ شهریور در پیست مجموعه ورزشی آفتاب انقلاب تهران به پایان رسید و در پایان این مرحله دانشگاه آزاد صدرنشین شد و آسان پرداخت در رده دوم قرار گرفت.

در رقابت‌های این مرحله در ماده ۱۰ هزار متر پیاده روی که با قهرمانی زینب احدی از آسان پرداخت و نایب قهرمانی زهرا جعفر آبادی از غفاری تاکستان همراه بود، فاطمه زهرا قلعه نویی از تیم دانشگاه آزاد با زمان ۱: ۰۰: ۳۷ رکورد ملی جوانان این ماده را شکست.

در ماده پرتاب دیسک، محلا محروقی پرتابگر تیم سپاهان در حالی با پرتابی به طول ۴۵.۸۷ پس از ژاله کاردان پرتابگر اردبیلی آسان پرداخت دوم شد که با همین پرتاب توانست رکورد ملی نوجوانان در این ماده را ارتقا دهد.

همچنین پرتاب ۵۰.۰۶ متری ژاله کاردان رکورد باشگاهی این ماده را بهبود بخشید. در ماده ۸۰۰ متر تکتم دستاربندان دونده مشهدی و عضو تیم شهر خراسان رضوی با زمان ۲: ۱۴ رکورد باشگاهی این ماده را شکست و عنوان نخست ۸۰۰ متر را نیز از آن خود کرد.

در ماده ۵ هزار متر، پریسا عرب از تیم دانشگاه آزاد با زمان ۱۷: ۴۰ رکورد جدید باشگاهی این ماده را ثبت کرد و در این ماده در صدر ایستاد. دو رکوردشکنی دیگر مسابقات مرحله دوم دو و میدانی باشگاه‌های کشور در ماده ۴ در ۱۰۰ متر تیمی رخ داد.

تیم شهر خراسان رضوی در ۴ در ۱۰۰ متر امدادی زمان ۴۷.۷۱ را ثبت کرد و ضمن کسب قهرمانی، سبب بهبود رکورد باشگاهی این ماده شد و تیم ترمه دستجردی یزد که از دوندگان رده جوانان استفاده می‌کرد در حالی پس از دانشگاه آزاد و سپاهان چهارم شد که رکورد ۴۹.۶۴ این تیم به ثبت رکورد ملی جدید جوانان در این ماده انجامید.

تیم دو و میدانی امدادی آسان پرداخت 1000x667 مرحله دوم دو و میدانی باشگاه‌های کشور | صدرنشینی دانشگاه آزاد و ثبت ۷ رکورد جدید

تیم دو و میدانی آسان پرداخت پس از قهرمانی در ماده ۴ در ۴۰۰ متر امدادی

در ۱۰۰ متر با مانع، در غیاب الناز کمپانی، قهرمان مرحله اول، فائزه آشورپور نایب قهرمان مرحله اول این بار قهرمان شد و جمیله سیفی که در مرحله اول در ۱۰۰ متر با مانع مسابقه نداده بود در این ماده به مقام دوم رسید. پردیس عبدالمحمدی باز هم رتبه سوم خود را تکرار کرد.

در ۴۰۰ متر نیز بر خلاف مرحله اول خبری از موفقیت کژان رستمی که در دور اول طلایی شد نبود و او این بار حتی روی سکو هم نرفت و به رتبه چهارم بسنده کرد. تکتم دستاربندان هم در این ماده مسابقه نداد تا سوگند میرزایی از خاتم اردکان گوی سبقت را از مریم محبی برباید و قهرمان شود.

در ماده ۱۰۰ متر مرحله دوم دو و میدانی باشگاه‌های کشور ، فرزانه فصیحی، حمیده اسماعیل نژاد و فائزه نسایی رتبه مرحله اول خود را تکرار کردند و اول تا سوم شدند البته رکورد فرزانه فصیحی در این مرحله نسبت به مرحله نخست تضعیف شد. الهام کاکلی غایب این مرحله از ماده ۱۰۰ متر بود.

در پرش طول، ریحانه مبینی قهرمان مرحله اول غیبت داشت و مهدیه زعیمی نایب قهرمان مرحله قبل رتبه‌ای بهتر از چهارم به دست نیاورد. ستاره این ماده یگانه میرحسینی از ترمه دستجردی یزد بود که با پرش ۵.۵۵ متری قهرمان شد. او در مرحله اول ۵.۴۱ متر پریده بود.

در پرتاب وزنه، ثنا دادرس این بار گوی سبقت را از رقیبش سپیده توکلی ربود و با پرتاب ۱۲.۷۰ متری قهرمان شد. او در مرحله اول ۱۲.۱۴ متر پرتاب کرده بود. مریم نوروزی از سپاهان با تنها ۲ سانتی متر اختلاف دوم شد و سپیده توکلی که در مرحله اول با پرتاب ۱۳.۵۸ قهرمان شده بود این بار با پرتاب ۱۲.۱۱ متر سوم شد.

سپیده توکلی در پرتاب وزنه دو و میدانی بانوان 1000x667 مرحله دوم دو و میدانی باشگاه‌های کشور | صدرنشینی دانشگاه آزاد و ثبت ۷ رکورد جدید

روز خوب یا روز بد؟ مسئله این است. برای سپیده توکلی، این بار خبری از اقتدار مرحله قبل در پرتاب وزنه نبود

در پرش با نیزه اتفاق خاصی رخ نداد و طبق پیش بینی‌ها مهسا میرزا طبیبی از سپاهان و فاطمه خدایی از خاتم اردکان اول و دوم شدند اما رکوردهای ثبت شده در مرحله دوم نسبت به مرحله اول کمتر بود. تنها اتفاق مهم در پرش با نیزه این بود که فاطمه ادبی پرنده تیم خاتم اردکان جای سمیرا کردعلی در رده سوم را تصاحب کرد.

در پرتاب چکش سلطه ریحانه آرانی جوان ادامه یافت اما او با پرتاب ۵۲.۴۳ متری رکورد پایین‌تری را نسبت به مرحله اول ثبت کرد. زهرا عرب رستمی با تکرار رکورد ۴۹.۲۴ مرحله قبل، همچنان در رده دوم ایستاد و فاطمه یوسفی پرتابگر سپاهان با ثبت رکورد قابل توجه ۴۷.۸۹ توانست به رده سوم برسد. او در مرحله اول چکش را ۴.۷ متر کمتر پرتاب کرده بود.

در ۱۵۰۰ متر مرحله دوم دو و میدانی باشگاه‌های کشور ، مریم محمودی از آسان پرداخت قهرمانی خود را با رکورد پایین‌تر از مرحله اول تکرار کرد. تکتم دستاربندان که این بار به ۱۵۰۰ متر آمده بود پس از او دوم شد و فاطمه حسین خانی دیگر تازه وارد به این ماده از خاتم اردکان سوم شد.

در ماده ۴۰۰ متر با مانع  قهرمانی شهلا محمودی از غفاری تاکستان قابل پیش بینی بود و محدثه ابراهیم پور نیز بار دیگر رتبه دوم خود در این ماده را تکرار کرد. پیشرفت قابل توجه این ماده مربوط به جمیله سیفی بود که او را با عملکردی بهتر و بهبود رکورد ۴ ثانیه‌ای از مرحله اول تا رتبه سوم بالا کشاند.

رقابت 200 متر دو و میدانی بانوان فرزانه فصیحی 1000x667 مرحله دوم دو و میدانی باشگاه‌های کشور | صدرنشینی دانشگاه آزاد و ثبت ۷ رکورد جدید

فرزانه فصیحی پیشتاز ماده ۲۰۰ متر بود. بالاتر از الهام کاکلی و حمیده اسماعیل نژاد

در پرش سه گام مریم کاظمی از ترمه دستجردی بهترین عملکرد را داشت و در ۲۰۰ متر فرزانه فصیحی از سپاهان با عملکرد مثبت و صعودی نسبت به مرحله اول، با زمان ۲۴.۵۱ قهرمان شد. در رقابت برای دومی، بر خلاف مرحله گذشته این الهام کاکلی بود که موفق‌تر از حمیده اسماعیل نژاد عمل کرد و دوم شد.

در پرش ارتفاع سه پله سپیده توکلی، مهسا کارگر و مهدیه زعیمی در جایگاه‌های اول تا سوم تغییری نکرد و در ۱۰ هزار متر پریسا عرب همچنان دست نیافتنی بود اما پریچهر شاهی که در مرحله قبل در این ماده مسابقه نداد با حضور در مرحله دوم نایب قهرمان شد و فاطمه ابراهیم محمدی از سپاهان سوم شد.

در ماده ۳ هزار متر با مانع در روز ناکامی فاطمه سیما شادکام و سمیرا خداترس، سمیرا زمانی از دانشگاه آزاد با حد نصاب ۱۱: ۱۶ و با رکوردی بهتر از مرحله اول بار دیگر اول شد و فرحناز رایزن که در مرحله نخست غایب بود آسان پرداخت را روی سکوی دوم قرار داد.