به گزارش خبرگزاری واسنا،غلامحسین حسنی امروز در جلسه هماهنگی و معارفه مسئولان کمیته‌های هیئت کاراته شهرستان ارومیه به استمرار موفقیت‌های خانواده کاراته در سال‌های اخیر اظهار کرد: نکته مهمی که هیات‌ها به ویژه هیات کاراته که رشته‌ای با اقبال از سوی جوانان و نوجوانان است، می بایست به آن توجه داشته باشند، برنامه ریزی در خصوص اقدامات و برگزاری مسابقات و جشنواره ها در ایام اوقات فراغت تابستانه و فصول مختلف سال نوجوانان و جوانان است که این امر در هیئت رئیسه هیئت کاراته شهرستان ارومیه نیر مورد تاکید قرار گرفت.

وی افزود: برای برنامه ریزی در زمینه جذب دانش آموزان، اجرای برنامه های ورزشی کاراته در مدارس و مکان‌های تفریحی به جهت معرفی این رشته، می تواند از رویکردهای مهم در راستای جلب توجه جوانان به ورزش باشد.

دبیر هیئت کارته شهرستان ارومیه تاکید کرد: مسئولیت مربیان از لحاظ شرعی و اجتماعی سنگین است و مسئولیت پرورش هنرجویانی را که فعالیت می کنند برعهده دارند.

حسنی با اشاره به تقویت اخلاق در کاراته گفت: تقویت اخلاق در کاراته از اولویت هیئت کاراته شهرستان ارومیه است و ازکلیه اعضا،مربیان و هنرجویان را به دوستی و محبت و تواضع دعوت می نمائیم.

وی همچنین دعوت به اتحاد و جوانمردی را از تک تک مربیان و اعضای هیات کاراته در راستای پیش بردن هر چه بهتر عملکرد مورد تاکید قرارداد و گفت: سرمایه هر مربی را هنرجویان تشکیل می‌دهند. جسم و ذهن و اخلاق سالم مهم ترین فاکتورهای لازم برای هر ورزشکار است.

دبیرهیئت کاراته شهرستان ارومیه با اشاره به برنامه ریزی اصولی در مرکز استان خاطرنشان کرد: مسئولان کمیته‌ها با برنامه و گزارش فعالیت در طول سال را برای اطلاع خانواده بزرگ کاراته ارومیه اعلام خواهند کرد.

حسنی خاطرنشان کرد:برگزاری دوره و کارگاه‌های آموزشی برای مربیان،داوران و نشست‌های هم اندیشی در طول سال، اجرای تقویم ورزشی،تشکیل اتاق فکر ،انعکاس برنامه ها و عملکرد هیئت در رسانه‌ها از برنامه های مهم هیئت کاراته شهرستان ارومیه خواهد بود.