به گزارش واسنا،این دیدار به عنوان ششمین مسابقه از رقابت‌های مقدماتی ۲۰۱۹ قهرمانی آسیا در منطقه جنوب و مرکز این قاره امروز پنج‌شنبه با حضور نزدیک به ۵۰۰ تماشاگر در سالن ۶ هزار نفری غدیر ارومیه برگزار شد.

تیم ترکمنستان که روز گذشته شکست ۴ بر یک را مقابل ایران تجربه کرده بود امروز تمام تلاش خود را برای کسب پیروزی در این دیدار به کار بست به طوری که مربی این تیم با فریادهای بلند خود بازیکنانش را برای حمله به سوی دروازه حریف هدایت می‌کرد ولی این امر میسر نشد.

نیمه نخست این بازی با برتری یک بر صفر به سود ترکمنستان همراه بود و در حالی که نتیجه برای ترکمنستان در جریان بود، در نیمه دوم چهار گل از خط دروازه‌ها گذشت که سهم قرقیزستان سه گل در دقایق پایانی بود.

در این مسابقه «آرستانبک تورسونوف» در دقایق ۲۸ و ۳۹ و «یولداشبای سالیمبائف» در دقیقه ۳۷ برای قرقیزستان و «قوربانگلدی ساهدوف» در دقیقه ۱۷ از روی نقطه پنالتی دوم و «آناگولیف» در دقیقه ۲۲ برای تیم ملی ترکمنستان گلزنی کردند.

داور بحرینی این دیدار «مکست علیموف»، «شاخرخ ماخمادینوف» و «شوخرات آبیتوف» از جمهوری قرقیزستان و «آلبردی مردوف»، «عوضبای محمتمیرادوف» و «بردیمیرات ساپاردوردیف» از ترکمنستان را با نشان دادن کارت زرد جریمه کرد.

قضاوت این دیدار حساس و نفس‌گیر را «سعیدادریس اسامه» از کشور بحرین بر عهده داشت.