به گزارش واسنا، یحیی بهاری، مدیرعامل باشگاه ۹۰ ارومیه، ظهر امروز ۲۸ آذرماه در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: به تعویق انداختن بازی با فجر سپاسی شیراز عامل اصلی باخت بود و ما ۷ روز از تعطیلات نیم فصل تیم را از دست دادیم و تیم در یک استراحت اجباری قرار گرفت.
وی افزود: بازی دیروز با فجر سپاسی شیراز حساس ترین بازی نیم فصل اول بود و لازم بود تا مسئولان استانی در کنار تیم حضور داشته باشند، اما متاسفانه این اتفاق رخ نداد و می توان گفت هواداران حاضر در ورزشگاه برنده اصلی این مسابقه بودند.
بهاری ادامه داد: نیم فصل دوم به مراتب سخت تر از نیم فصل اول بوده و خوشبختانه تیم فوتبال ۹۰ ارومیه درحال حاضر یکی از شانس های مسلم صعود به لیگ برتر است.
وی تصریح کرد: متاسفانه داوران در روند بازی دیروز با فجر سپاسی شیراز، جایگاه میزبان و میهمان را اشتباه گرفته بودند و ما نتوانستیم به نتیجه مطلوب دست یابیم.
بهاری گفت: لازم است که بتوانیم مسئولان شهری و استانی را در راستای حمایت از تیم متقاعد کنیم.
مدیرعامل باشگاه ۹۰ ارومیه تصریح کرد: در نیم فصل دوم اگر نتوانیم ۳۰ الی ۴۰ درصد قرارداد بازیکنان را پرداخت کنیم، قطعا بازیکنان و کادرفنی تیم می توانند قرارداد خود را به صورت یکطرفه فسخ کرده و با تیم های دیگر قرارداد ببندند و در این صورت تیم با چالش جدی مواجه خواهد شد.
وی یادآور شد: رشد و عملکرد تیم فوتبال نود ارومیه در قیاس با سال اول از رشد ۱۰۰ درصدی برخوردار بوده و امروز باشگاه نود به عنوان یک باشگاه مردمی در میان مردم و هواداران شناخته می شود و اگر در شهر ۲ میلیارد اعتبار برای این تیم وجود ندارد، نباید انتظارات خود را نیز به سوی لیگ برتر سوق دهیم.
بهاری افزود: در رابطه با باشگاه ۹۰ اجحاف صورت گرفته و از اصحاب رسانه انتظار می رود در این رابطه کالبدشکافی کنند که چرا این باشگاه حتی یک دفتر رسمی ندارد.
وی گفت: وظیفه بخش دولتی حمایت از بخش خصوصی بوده و نمی تواند تیم داری کند و موظف است که بتواند برای بخش خصوصی ردیف بودجه مشخص کند.
وی ادامه داد: یا باید برای همیشه رده قهرمانی در شهر را فراموش کنیم یا اینکه بتوانیم حمایت بخش خصوصی را به دست آوریم و تمامی مسئولین باید با اتحاد کامل و دست در دست هم برای باشگاه نود تلاش کنند و خوشبختانه بعد از چهل سال موفق شدیم کاور چمن ورزشگاه تختی را تهیه کنیم.
بهاری تاکید کرد: تا پایان نیم فصل باید بتوانیم تیم را به یک آرامش نسبی برسانیم و ما در سه بازی آخر نیم فصل اول دو باخت را تجربه کردیم و این فقط از عدم تمرکز بازیکنان و کادر فنی تیم ناشی می شود.
وی افزود: هیچگونه حمایتی از سوی صداوسیمای استان برای پخش بازی های تیم فوتبال ۹۰ ارومیه صورت نگرفته و برای پخش هر بازی به مبلغ ۶ میلیون تومان قرارداد بسته شده است.
مدیرعامل باشگاه ۹۰ ارومیه گفت: با توجه به اینکه زنوزی با صراحت اعلام کرده تمامی بدهی های قبلی باشگاه برعهده خود آنها و باشگاه ماشین سازی است، اما درحال حاضر بدهی باشگاه به دروازه بان سابق ماشین سازی به مبلغ ۱ و نیم میلیارد تومان بوده که باید از سوی باشگاه ۹۰ پرداخت شود و در صورت عدم پرداخت بدهی، طی سال آینده پنجره نقل و انتقالات باشگاه به دستور فیفا بسته خواهد شد.