به گزارش خبرگزاری واسنا به نقل از کرد پرس،به دنبال بی توجهی مسئولان ورزشی آذربایجان غربی و عدم حمایت از ورزش زنان، بازیکنان تیم فوتبال همیاری آذربایجان‌غربی اعتصاب کرده اند و این شرایط هم اکنون تیم را در سراشیبی تند سقوط و انحلال قرار داده است.

ارومیه در ۷ دوره اخیر همواره پای ثابت این رقابت‌ها بوده است. نماینده ارومیه در اولین فصل حضور در لیگ برتر در سال ۹۱ با حمایت هیات فوتبال استان و شهرداری ارومیه و با عنوان شهرداری ارومیه در این رقابت‌ها حضور پیدا کرد که به دلیل کنار کشیدن هیات فوتبال در اواسط فصل با مشکلات بسیاری روبرو شد، اما در نهایت از سقوط نجات یافت.

پس از این اتفاقات و بی‌توجهی هیات فوتبال استان و شهرداری ارومیه به فوتبال زنان ، تیم به سازمان همیاری شهرداری‌های استان واگذار شد و از سال ۹۲ با عنوان همیاری آذربایجان‌غربی در رقابت‌های لیگ برتر حضور داشته است و یکی از باسابقه‌ترین تیم‌های این مسابقات محسوب می‌شود.

همیاری در پنج فصل حضورش در لیگ برتر توانست یک عنوان هفتمی، دو عنوان هشتمی و دو عنوان پنجمی کسب کند و با پایان نیم‌فصل جاری نیز در جایگاه نهم رقابت‌ها قرار گرفت.

تیم همیاری همواره با بی‌مهری و بدعهدی‌های مسئولین ورزشی و غیرورزشی روبرو بوده است و کم‌کاری مسئولین سازمان همیاری شهرداری‌ها نیز مزید بر علت شده تا تیم همواره شاهد مشکلات عدیده‌ای خصوصا اقتصادی باشد.

از  ۳ فصل گذشته زمزمه‌هایی مبنی بر انحلال تیم به گوش می‌رسیده است که هر بار ورود محمدمهدی شهریاری، استاندار آذربایجان‌غربی از انحلال تیم جلوگیری به عمل آمده و تیم در چند روز مانده به شروع لیگ بسته می‌شد.

استاندار آذربایجان‌غربی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه در بهمن ماه ۹۶ بصورت شفاف هدف از حضور همیاری در لیگ برتر زنان را کسب یکی از مقام‌های سه‌گانه برای فصل بعد عنوان کرد.

مطابق آیین‌نامه نقل و انتقالات سازمان لیگ، در صورتی که تا پایان نیم‌فصل ۳۰درصد مبلغ قرارداد پرداخت نشود، بازیکن می‌تواند بصورت یک‌طرفه اقدام بن فسخ قرارداد نماید.

یکی دیگر از بازیکنان همیاری می گوید: می‌توانم همین الان یکطرفه قراردادم را فسخ کنم، اما بخاطر عشقی که به همیاری و شهر ارومیه دارم میخواهم در همیاری به بازی‌ام ادامه بدهم، ولی متاسفانه مدیران تیم شرایط را درک نمی‌کنند و نمیدانم تا چه زمانی می‌توانم‌ مشکلات تیم را تحمل کنم.

تیم همیاری حتی لباس دوم‌ ندارد/ کفش‌ بازیکنان به درد بازی کردن نمی خورند

 اما حسین پزشکیان سرپرست فعلی سازمان همیاری‌شهرداری‌های آذربایجان غربی در مصاحبه تلفنی با بخش خبری شبکه استانی اعلام کرده بود بدهی سال گذشته پرداخت شده است که با ادعای بازیکنان تیم مغایر است.

یکی از بازیکنان همیاری در در واکنش به  این مصاحبه پزشکیان می گوید: ما واقعا از هر نظر تحت فشار هستیم. خودم بالشخصه پول فصل پیشم را نگرفتم و از قرارداد امسال هم هیچ پرداختی نداشتیم. فقط با وعده و وعید سر ما را گرم‌ کرده‌ند. نمیدانم آقای پزشکیان بر اساس کدام پرداختی چنین ادعایی کرده‌اند. نه تنها هیچ‌ مبلغی دریافت نکرده‌ایم، بلکه لباس دوم‌ هم نداریم و کفش‌هایمان هم دیگر به درد بازی کردن نمی خورند.

فوتبال ارومیه فقط تیم ۹۰ نیست/ فوتبال زنان را نادیده می گیرند

یکی از گلایه‌های مشترک بازیکنان تیم همیاری نگاه تبعیض آمیز مسئولین به فوتبال مردان و زنان است. یکی از بازیکنان سابق همیاری که تیم دیگری بازی می‌کند با اشاره به این موضوع  بیان می کند: چطور است که استاندار و شهردار و حتی نمایندگان مجلس همیشه حامی تیم ۹۰ هستند، ولی حتی مسئولین زن هم توجهی به همیاری ندارند!

او ادامه می دهد: اگر من الان در ارومیه بازی نمی کنم دلیل اصلی اش همین تبعیض قایل شدن مسئولین است. مگر فوتبال در ارومیه فقط تیم ۹۰ است؟ مگر بازیکن تیم ملی نداشتیم؟ چطور شد که دیگر حتی مسئولین کشوری هم به فوتبال بانوان ارومیه توجهی ندارند. وقتی مسئولان ما در ارومیه و استان غمخوار تیم نباشند، نتیجه‌اش می‌شود سقوط همیاری به لیگ یک و نهایتا انحلال تیم. چیزی که هیات فوتبال استان از وقوعش خشنود خواهد شد.

این بازیکن اضافه می کند: اگر استاندار آذربایجان‌غربی و شهردار ارومیه تیم را حمایت کنند و بە اعتصاب بازیکنان پایان دهند تا تیم منحل نشود، نه تنها من بلکه دیگر بازیکنان بومی هم به ارومیه برخواهند گشت تا در خدمت فوتبال شهر و استان‌مان باشیم.

گفتنی است؛ در لیگ برتر فوتبال زنان با ۱۲ تیم به رقابت می پردازند که تیم همیاری هم اکنون با ۱۰ امتیاز در رده نهم جدول قرار دارد.