به گزارش واسنا،حسین شایان سخنگوی سازمان تیم‌های ملی فدراسیون با اشاره به مصوبات این نشست در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون دو ومیدانی اظهار داشت: « با توجه به برگزاری مسابقات دو و میدانی قهرمانی جوانان آسیا که سال آینده در تایلند برگزار می‌شود، فدراسیون دو ومیدانی با ارزیابی عملکرد ورزشکاران این رده سنی که در دوره پیش مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا دارای مقام و رکوردهای مطلوبی بودند و همچنین برترین‌های رقابت‌های قهرمانی نوجوانان و جوانان کشور که متولدین ۱۰ دی ماه ۱۳۷۹ تا ۱۱ دیماه ۱۳۸۱ هستند، یعنی سال آینده شرایط حضور در ترکیب تیم ملی جوانان را دارا می‌باشند برای حضور در دومین مرحله از اردوی آماده سازی برترین‌های جوانان کشور دعوت به عمل آورد.»

وی افزود: « مرحله دوم اردوی تدارکاتی برترین‌های جوانان دختر و پسر کشور از اول آبان‌ماه به مدت ۲۱ روز در ورزشگاه آفتاب انقلاب تهران آغاز می‌شود. برابر مصوبه سازمان تیم‌های ملی فدراسیون دو و میدانی، این اردوها ۵ مرحله بوده و از اول هر ماه به مدت ۲۱ روز تا پایان اسفندماه سال جاری نیز ادامه خواهد داشت. در خلال برگزاری این اردوها، برترین‌ها را در قالب یک تیم در مسابقات قهرمانی داخل سالن کشور برای ارزیابی عملکردشان شرکت خواهیم داد و پس از پایان سال، با برگزاری مسابقات انتخابی در سال آینده و ارزیابی‌های نهایی، ترکیب نهایی تیم ملی دو و میدانی جوانان ایران مشخص می‌شود.»

شایان با اشاره به اسامی دعوت شدگان به مرحله دوم اردوی تدارکاتی برترین‌های جوانان کشور گفت: « محمدحسین رفیعی، رائین فرهمندخواه، ارسلان قشقایی، عرفان محمودی، پریچهر شاهی، زهرا فرخ فال، مهیا نعیمی، مهدیه حکمت سرا، زهرا عرب رستمی، حسین بیزار (تهران)، علی قاسم بابایی، مهدی رضائی، امیر مقدمی، سیدعلی حسینی(قم)، محمدرضا رحمانی فر، بنیامین یوسفی (فارس)، زانیار رحمانی، دلنیا بیگم جانی (کردستان)، علیرضا بختیاری، زهرا بختیاری (همدان)، جمشید زهی، فاطمه محیطی زاده، فاطمه خدایی، حامد حسنی (سیستان و بلوچستان)، دانیال بی باک (بوشهر)، سهند نوری(آذربایجان غربی)، صادق صمیمی (چهارمحال و بختیاری)، محدثه ابراهیم پور، صنم آذری (آذربایجان شرقی)، محمدجواد رنجکش (قزوین)، محمدهادی صالح نیا (کرمان)، میلاد رضایی (اردبیل)، میلاد حنیفه (زنجان)، سیدمبین مداحی، حمیدرضا کیا (گلستان)، علی فتحی گنجی، زهرا نجفی (لرستان) و مهدی عنایتی از ایلام، ورزشکارانی هستند که به این دوره از اردو دعوت شده اند. البته این اسامی در مراحل مختلف با در نظر گرفتن شرایط آماده سازی دیگر ورزشکاران کم یا زیاد خواهد شد.»

سخنگوی سازمان تیم‌های ملی فدراسیون دو و میدانی در خصوص برگزاری دیگر اردوهای تیم های ملی صحرانوردی و دو و میدانی بزرگسالان گفت:« ما امسال مسابقات دو و میدانی قهرمانی صحرانوردی جوانان و بزرگسالان آسیا را در پیش داریم. به همین منظور پس از برگزاری رقابت‌های صحرانوردی قهرمانی کشور و شناسایی برترین‌ها، یک دوره اردوی آماده سازی متصل به اعزام نیز برای ملی پوشان صحرانوردی تا اسفندماه سال جاری خواهیم داشت.»

شایان در ادامه تأکید کرد: « برای تیم ملی دو ومیدانی بزرگسالان، وضعیت ورزشکاران را به ۲ گروه تقسیم کردیم. گروه اول ورزشکارانی هستند که سهیمه حضور در بازی‌های المپیک را کسب کرده‌اند ویا توانایی کسب سهیمه دارند که برای این دسته با مربیان آنها وارد مذاکره شده‌ایم و در حال بررسی برنامه‌های آماده سازی شان هستیم. گروه دوم نیز ورزشکارانی هستند که باید برای حضور در مسابقات دو و میدانی داخل سالن قهرمانی آسیا که امسال در چین برگزار خواهد شد آماده شوند. برای این دسته نیز برنامه ریزی شده است. دوندگان استقامتی در واقع همان برترین‌های تیم ملی صحرانوردی هستند که پس از مسابقات انتخابی اردوهای آماده سازی شان برپا می شود. برای دوندگان سرعتی و ورزشکاران پرش ها نیز در جلسه بعدی سازمان تیم های ملی تصمیم گیری خواهد شد.»