به گزارش واسنا،سیدمحمد ناظم‌الشریعه پس از برد چهار بر صفر مقابل ترکمنستان در جمع خبرنگاران با ابراز خرسندی از برد تیم ایران اظهار کرد: خوشحال هستم که در شهر والیبالی ارومیه، فوتسال نیز جا باز کرده و علاقه‌مندان مخصوص خود را یافته است.

وی تصریح کرد: تیم حریف در این بازی به صورت چند لایه دفاع کرد اما ایران با بازی هجومی توانست چهار گل را به ثمر رساند.

سرمربی تیم فوتسال ایران با اشاره به جوان‌گرایی در تیم ملی ایران افزود: درب تیم ملی نیز برای جوانان باز است اما برای بازی‌های جام جهانی با ترکیب منسجم‌تر شرکت خواهد کرد.

وی تصریح کرد: برای بازی‌های بین المللی آینده، بازیکنان ایرانی کار دفاع را یاد گرفته و همین امر کمک می‌کند که در رقابت‌های آینده به راحتی شرکت کنند.

او تاکید کرد: بی‌شک نه تنها ترکمنستان بلکه سایر تیم‌ها نیز در مرحله نهایی حرف‌های بسیاری برای گفتن خواهند داشت.

سرمربی تیم فوتسال ایران گفت: عدم هماهنگی تیمی در نیمه دوم شرایط را بر تیم ایران دشوار کرد، چون هم جوان بوده و هم با دو جلسه تمرین در این مسابقات شرکت کرده بودند.

سرمربی تیم ملی فوتسال ایران گفت: در حال حاضر همه تیم های آسیایی درحال پیشرفت هستند و در اصول دفاعی نیز عملکرد قابل قبولی دارند به همین دلیل بازی ها روز به روز سخت تر می شود.

ناظم‌الشریعه افزود: ما نیز از سال ۲۰۱۶ جوانگرایی را آغاز کرده ایم و اکنون بازیکنان جوان زیادی به تیم ملی آمده اند که از آن جمله می توان به جوانانی جون سالار آقاپور، طاها مرتضایی، علیرضا جوان، بهزاد عظیمی، سعید مومنی اشاره کرد.

تیم ملی فوتسال کشورمان در نخستین دیدارش در مقدماتی فوتسال قهرمانی آسیا ۴ بر صفر ترکمنستان را شکست داد.

مرحله مقدماتی فوتسال قهرمانی آسیا در منطقه جنوب و مرکز آسیا با حضور ۷ تیم ایران، تاجیکستان، افغانستان، جمهوری قرقیز، ازبکستان، نپال و ترکمنستان به مدت ۳ روز در ارومیه در حال برگزاریست.

ناظم الشریعه با اشاره به پیشرفت فوتسال در بین تمام تیم های آسیایی گفت: تیم های قاره آسیا با استفاده از مربیان صاحب سبک، اصول دفاعی را به خوبی آموزش دیده اند و سال به سال عملکرد بهتری از خود به نمایش می گذارند بطوری که تیم هایی چون ویتنام اکنون برابر قدرت های دیگر نتایج خوبی کسب می کنند.