به گزارش واسنا آذربایجان غربی،ظهر امروز جلسه شورای ورزش همگانی آذربایجان‌غربی در سال همکف استانداری آذربایجان‌غربی با حضور رؤسای هیات‌های ورزشی استان در ارومیه برگزار شد.

رئیس هیات بوکس آذربایجان‌غربی با بیان اینکه آذربایجان‌غربی تنها با والیبال در ایران شناخته نمی‌شود،تصریح کرد:پیش از آنکه والیبال در ارومیه و این استان مطرح شود جام طلای بوکس حسنلو نقده در آذربایجان‌غربی برگزار می‌شود و بوکس از این استان به سایر استان‌های کشور شناسانده شد و برای میزبانی مسابقات استعدادهای برتر درخواست داده بودیم که به دلیل آمادگی کامل کردستان این میزبانی به آنها داده شد.

مرتضی نظری با بیان اینکه تورنمت بین‌‌المللی دهه فجر در تقویم جمهوری اسلامی ایران گنجانده شده است،خاطرنشان کرد:امسال این تورتمنت با حضور هشت تیم خارجی و دو تیم داخلی به میزبانی ارومیه برگزار می‌شود که هزینه این میزبانی برابر با ۸۰۰ میلیون تومان است که حضور تماشاگران و تیم‌های خارجی در ارومیه موجب شناسایی بیشتر این شهرستان و استان خواهد شد.

وی در پایان گفت: از مسؤولان درخواست می‌شود تا در کمیته برنامه‌ریزی هر شهرستان برنامه‌ریزی برای راه اندازی خانه بوکس در دستور کار قرار بگیرد چرا که در ۱۵ شهرستان استان هیات بوکس وجود دارد که برای تمرین نیاز به خانه بوکس دارند.