به گزارش واسنا،سیدحسن طباطبایی رییس فدراسیون کاراته در ارومیه گفت: وضعیت کاراته در استان آذربایجان غربی قابل قبول است بطوریکه این استان در حال حاضر چند ملی پوش نیز تیم های کشورمان در رده های سنی مختلف دارد.

وی با تبریک به انتخاب «جواد سلیمی» به عنوان رییس هیات کاراته آذربایجان‌غربی افزود: حضور سلیمی در فدراسیون کاراته و فدراسیون‌های جهانی و آسیا به عنوان یکی از بزرگان این رشته نقش مهمی در رشد و پیشرفت کاراته استان دارد.

وی هم‌اکنون یکی از داوران ارشد ایران در مسابقات جهانی است که شانس انتخاب به عنوان یکی از ۱۵ داور برگزیده برای قضاوت در المپیک ۲۰۲۰ توکیو را نیز دارد.

وی درخصوص پانزدهمین دوره مسابقات وحدت و دوستی کاراته ارومیه گفت: این مسابقات از فردا در سالن ۶۰۰۰ نفری غدیر ارومیه با حضور کاراته کاهای یازده کشور  آغاز می شود.

سیدحسن طباطبایی رییس فدراسیون کاراته نیز با اشاره به اضافه شدن این رشته به المپیک گفت:۱۲رویداد تا المپیک برای کسب ۸ سهمیه برگزار خواهدشد و امیدواریم بتوانیم با کسب حداکثر سهمیه،امکان درخشش در المپیک را داشته باشیم.
وی درخصوص پانزدهمین دوره مسابقات بین المللی کاراته وحدت و دوستی ارومیه اظهار کرد: ۷۰۰ کاراته‌کا از جمله ۲۰۰ ورزشکار خارجی از ۱۱ کشور ایران، ترکیه،ارمنستان،گرجستان،قزاقستان،ازبکستان، آذربایجان،عراق،افغانستان، هند ونخجوان به همراه ۲ تیم از آذربایجان‌غربی از فردا جمعه به رقابت خواهندپرداخت ضمن اینکه ۳۵ داور از ۲۰ کشور از جمله ۱۵ داور المپیکی نیز مسابقات را قضاوت خواهندکرد.