به گزارش واسنا به نقل از ایسنا، جمشید تقی زاده، در دیدار امام جمعه شوط با وی از برگزاری جشنواره ورزش های عشایری استان به میزبانی شهرستان شوط در روزهای آینده در راستای توسعه ورزش های عشایری در شهرستان خبر داد.

وی همچنین در خصوص پیگیری نامه استان برای تبدیل نمایندگی ورزش و جوانان به اداره ورزش و جوانان همچنین ایجاد نمایندگی ورزش و جوانان در شهرهای جدید التاسیس شهرستان از جمله یولاگلدی و مرگنلر قول مساعد داد.

حجت الاسلام والمسلمین جباری امام جمعه شوط نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارش از کمبود های ورزش های عشایری و روستایی در شهرستان افزود: رعایت عدالت در توزیع اعتبارات، توسعه متوازن و ایجاد زیرساخت‌های ورزشی در مناطق مختلف موجب شکوفایی ورزش و نشاط اجتماعی می شود.

وی توسعه و ارتقای ورزش شهرستان شوط را از جمله نیازهای جدی شهرستان یاد کرد و گفت:همکاری دستگاه‌های مختلف و مشارکت بخش خصوصی و خیران، شکوفایی و توسعه همه جانبه ورزش شهرستان شوط را به همراه خواهد داشت و این موضوع توجه بیشتر مسئولین را می طلبد.

امام جمعه شوط افزود: علیرغم پیگیری تبدیل نمایندگی ورزش و جوانان شهرستان شوط به اداره ورزش و جوانان از سه سال پیش،هنوز این اتفاق رخ نداده و انتظار می رود مسئولین محترم در این زمینه اقدام کنند.