هفته دوازدهم لیگ برتر فوتسال روز گذشته برگزار شد و تیم صدرنشین گیتی پسند در حالی که از فرش آرا پیش بود در نهایت برد را با تساوی عوض کرد. از سوی دیگر سن ایچ در دیدار با اهورا بهبهان به یک برد ارزشمند رسید تا رقابتش با گیتی پسند در بالای جدول داغ بماند.

گیتی پسند با تفاضل گل در صدر

گیتی پسند باوجود کسب نتیجه تساوی در هفته دوازدهم، با ۲۳ امتیاز و تفاضل گل ۱۶ در صدر قرار دارد. سن ایچ هم با ۲۳ امتیاز و تفاضل گل ۱۳ در رده دوم قرار دارد. هرچند با برگزاری لیگ به شیوه پلی آف به صدرنشین لیگ جایزه ای تعلق نمی گیرد و حتی قهرمانی نیم فصل هم در ظاهر اهمیتی ندارد اما انگیزه های روانی قرار گرفتن در صدر و مسیر ساده تر در مرحله پلی آف می تواند تیم ها را برای صدرنشینی ترغیب کند.

۶ امتیاز مس با سرمربی جدید

مس سونگون به واسطه حضور در جام باشگاه های آسیا و جام باشگاه های جهان، ۴ هفته از لیگ ایران غایب بود. مدیران این تیم بعد از بازگشت از جام باشگاه های جهان، اسماعیل تقی پور سرمربی خود را برکنار کردند تا علیرضا افضل به جای این مربی روی نیمکت مس بنشیند. افضل با کسب دو برد از دو مسابقه توانسته است مس را به جدول برگرداند آنهم در شرایطی که چهار مسابقه از تیم های بالانشین کمتر دارد.

مس قهرمان نیم فصل می شود؟

اگر مس به این روند ادامه بدهد، باتوجه به چهار بازی عقب افتاده می تواند در پایان نیم فصل اول قهرمان شود. در شرایطی که تیم های بالا نشین ۱۲ بازی انجام داده اند، تعداد مسابقات مس در نیم فصل نخست هشت بازی است. مسی ها در صورت کسب حداکثر امتیاز از این مسابقات معوقه می توانند با اختلاف امتیاز قابل توجه به صدر جدول برسند.

ناامید کننده مثل ارژن، شاهین و آذرخش

تیم ارژن شیراز روز گذشته برابر هایپر شاهین شهر شکست خورد تا تعداد باخت هایش در این فصل به عدد ۸ برسد. شاگردان حمید کمالی با دو برد، دو تساوی و کسب ۸ امتیاز در قعر جدول قرار دارند و گزینه اول سقوط به لیگ دسته اول می باشند. آذرخش بندرعباس و شاهین کرمانشاه هم شرایط مطلوبی در جدول ندارند و در صورت تداوم این روند راهی دسته یک می شوند.

برنامه هفته سیزدهم و پایانی نیم فصل نخست

بدون در نظر گرفتن بازی های معوقه مس، نیم فصل نخست لیگ برتر روز چهارشنبه این هفته به پایان می رسد:

شهروند ساری – سوهان محمد قم

سن ایچ ساوه – ستارگان ورامین

آذرخش بندرعباس – مقاومت البرز

فرش آرا مشهد – اهورا بهبهان

حفاری اهواز – ارژن شیراز

مس سونگون – گیتی پسند اصفهان

هایپر شاهین شهر – شاهین کرمانشاه