دومین بازی در نخستین روز از مسابقات مرحله مقدماتی قهرمانی زیر‌۱۶سال آسیا بین تیم‌های ایران و مالدیو از ساعت ۱۹:۴۵ در ورزشگاه شهید حاج بابایی شهر همدان برگزار شد و با نتیجه ۱۳ بر صفر به سود ایران به پایان رسید.

نیمه اول

دقیقه او‌ل از نیمه نخست این دیدار با یک موقعیت خوب گلزنی برای همراه بود که به دلیل بی‌دقتی در ضربه نهایی تبدیل به گل نشد. بازیکنان در دقیقه دوم بازی موقعیت دیگری روی دروازه مالدیو ایجاد کردند اما بازهم با خوش شانسی تیم مالدیو تبدیل به گل اول ایران نشد.

امیر ابراهیم زاده روی سانتر خوب مهدی محمدی در دقیقه ۶ گل اول را به ثمر رساند. دو دقیقه بعد شاگردان عبدی موقعیت گلزنی دیگری را از دست دادند.

در دهمین دقیقه از این دیدار یادگار رستمی با یک حرکتی تکنیکی چند بازیکن را از پیش رو برداشت و با خطای مدافع مالدیو رو به رو شد و از روی نقطه پنالتی گل دوم ایران به ثمر رسید.

در ادامه نیز حملات متعددی از سوی بازیکنان نوجوان کشورمان در زمین و روی دروازه مالدیو خلق شد که تبدیل به گل نشد. تا اینکه در دقیقه ۲۵ روی سانتر ارسالی از نقطه کرنر ایمان دانش سومین گل ایران را وارد دروازه حریف کرد.

ضمن اینکه امیر ابراهیم زاده در دقیقه ۲۷ با یک فرار زیبا گل چهارم را زد.

در ادامه نیز فردین بحری با یک شوت از پشت محوطه جریمه دروازه مالدیو را برای پنجمین بار گشود. ششمین گل نیز روی شوت دقیق و زمینی فردین بحری در دقیقه ۴۰ به ثمر رسید.

ایمان دانش با یک ضربه سر زیبا هفتمین و آخرین گل ایران در نیمه نخست را زد.

نیمه دوم

شاگردان عبدی در ۲دقیقه نخست از نیمه دوم بازی توسط امیر ابراهیم زاده و یادگار رستمی تعداد گل‌های ایران را به عدد ۹ رساندند.

حملات پرتعداد نوجوان‌های فوتبال ایران روی دروازه حریف ادامه پیدا کرد اما مالدیو در دقیقه ۵۳ روی یک موقعیت‌سازی تیرک دروازه ایران را لرزاند.

محمد کوشکی دیگر بازیکنی بود که با یک فرار و شوت سرکش در دقیقه ۵۷ گل دهم ایران را زد.

دو دقیقه بعد سانتر و ضربه سر خوب بازیکنان کشورمان توسط مدافعان مالدیو‌ از روی خط دروازه دفع شد.

ضمن اینکه در دقیقه ۶۲ ایمان دانش از زمین مسابقه خارج شد و سجاد گل‌محمدی جای وی را در زمین مسابقه گرفت. دیگر تعویض ایران ورود سجاد خادمی به زمین در دقیقه ۶۴ به جای یادگار رستمی بود.

محمد کوشکی گل یازدهم را به ثمر رساند.

با شوت بازیکنان کشورمان و برخورد توپ به دست بازیکن مالدیو در محوطه جریمه، محمد کوشکی در دقیقه ۷۳ پشت ضربه پنالتی قرار گرفت اما نتوانست آن را به گل تبدیل کند.

امیر ابراهیم زاده در دقیقه ۷۷ و ۸۰ دیگر گل‌های ایران را وارد دروازه مالدیو کرد و در دقیقه ۸۳ گل دیگر وی از سوی کمک‌داور آفساد اعلام شد.

به فاصله پنج دقیقه به پایان این دیدار بازیکن تیم مالدیو با دریافت کارت زرد دوم از زمین مسابقه اخراج شد.

گفتنی است، این دیدار در حضور ۱۲۰۰ تماشاگر برگزار شد.

تیم فوتبال نوجوانان کشورمان در دومین دیدار از ساعت ۱۹:۴۵ روز جمعه به مصاف فلسطین می‌روند