به گزارش واسنا،این دیدار به عنوان نهمین و آخرین بازی از رقابت‌های مقدماتی ۲۰۱۹ قهرمانی آسیا در منطقه جنوب و مرکز این قاره امروز با حضور نزدیک به چهار هزار تماشاگر در سالن ۶ هزار نفری غدیر ارومیه برگزار شد.

بیش از ۸۰۰ بانوی تماشاگر نیز از جایگاهی که در سالن غدیر برای آنان در نظر گزفته شده بود مسابقه تیم ملی کشورشان را نظاره‌گر بودند.

تماشاگران ارومیه‌ای با فریادهای «ایران ایران» در هنگام ورود بازیکنان تیم ملی ایران به سالن آنان را مورد تشویق قرار دادند.

«سالار آقاپور» فوتسالیست جوان ارومیه ای در ترکیب تیم ملی و حضور در این مسابقات از نکات جالب توجه این دیدار است که این بازیکن هنگام ورود به سالن مورد تشویق تماشاگران قرار گرفت، این بازیکن در نیمه دوم در ترکیب اصلی تیم به میدان رفت.

تیم ملی ایران که پیش از این صعود خود به مرحله نهایی این مسابقات را مسجل کرده بود در حالی به مصاف تیم قرقیزستان رفت که این حریف به دلیل پیروزی روحیه‌بخشی که روز گذشته مقابل ترکمنستان کسب کرده بود از انگیزه بالایی برای بازی مقابل ایران داشت، اما تنوع کارهای تاکتیکی بازیکنان ایران مجال هنرنمایی به آنان را نداد.

نیمه نخست این دیدار با نتیجه ۶ بر ۳ به سود ایران پایان یافت.

در این مسابقه جذاب و دیدنی که قضاوت آن را «کیم جونگ هی» از کشور کره جنوبی برعهده داشت، «حمید احمدی دزاج» در دقیقه ۲، «علی اصغر حسن‌زاده» در دقیقه ۷، «مهدی کریمی» در دقایق ۱۰ و ۳۲، «مهدی جاوید» در دقایق ۱۳، ۱۸ و ۳۹ و «محمدطه جلودار» در دقیقه ۱۵ برای ایران و «شاخرخ ماخمادمینوف» در دقیقه ۶، «مکست علیموف» در دقیقه ۱۱ و «نورسلطان عبدیلدائف» در دقیقه ۱۹ برای تیم جمهوری قرقیزستان گلزنی کردند.