به گزارش واسنا به نقل از ایرنا،قهرمان بیرامی روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: پیش از این نیز «محمدرضا حضرت‌پور و علی شفیعی» ۲ بازیکن عضو تیم شهرداری به نخستین مرحله از اردوی آمادگی تیم ملی دعوت شده بودند و هم‌اکنون در تمرین‌های این تیم حضور دارند.

وی بیان کرد: همچنین «سعید معروف» کاپیتان ارومیه‌ای تیم ملی که امسال در لیگ کشور چین شاغل است، از ۲ روز گذشته در اردوی آماده‌سازی ملی‌پوشان برای مسابقات انتخابی المپیک حضور یافت و تمرین‌های خود را در کنار ۱۹ بازیکن دیگر آغاز کرد.

وی ادامه داد: بدون‌شک حضور میلاد عبادی‌پور به عنوان دیگر لژیونر ارومیه‌ای شاغل در لیگ‌ لهستان در اردوهای بعدی تیم ملی ایران قطعی خواهد بود.

به گزارش ایرنا شهرام محمودی به تیم ملی دعوت شده‌است تا شاید جای خالی امیر غفور را پر کند. غفور به دلیل مصدومیت، ۶ تا هشت هفته از میادین والیبال دور خواهد بود و به این دلیل مسابقات انتخابی المپیک را از دست داد.

به گفته امیر خوش‌خبر، سرپرست تیم ملی والیبال «محمودی» از عصر روز گذشته (چهارشنبه) به تمرین‌ها ملحق شد.

بر اساس اعلام فدراسیون والیبال با پایان یافتن هفته دهم لیگ برتر والیبال به دلیل برگزاری اردوی تیم ملی والیبال، لیگ به مدت ۵۰ روز تعطیل شده است..

مسابقات انتخابی المپیک با حضور هشت تیم در ۲ گروه چهار تیمی از ۱۷ تا ۲۲ دی در شهر جیانگمن چین برگزار می‌شود و تیم ملی ایران در گروه دوم با تیم‌های استرالیا، پاکستان و هند هم‌گروه است.

تیم ملی والیبال ایران روز سه‌شنبه ۱۷ دی مقابل پاکستان، چهارشنبه ۱۸ دی مقابل هند و پنج‌شنبه ۱۹ دی در برابر استرالیا به میدان می‌رود و مسابقات نیمه‌نهایی و فینال هم در روزهای شنبه و یکشنبه ۲۱ و ۲۲ دی برگزار خواهد شد.

تیم ملی والیبال ایران فقط یک‌بار در سال ۲۰۱۶ سهمیه حضور در بازی‌های المپیک را کسب کرد.

اوایل امسال هفت بازیکن ارومیه‌ای به نام‌های «سعید معروف، امیر فلاحت‌خواه، میلاد عبادی‌پور، مرتضی شریفی، میثم صالحی، امیرحسین توخته و محمدرضا حضرت‌پور» به اردوی تیم ملی دعوت شدند.

شهر ارومیه به عنوان قطب والیبال ایران ملی‌پوشان زیادی تقدیم تیم‌های ملی کرده‌است که یدالله کارگرپیشه، ساسان خداپرست، میرسعید معروف، مرتضی شریفی و بردیا سعادت پنج کاپیتان ارومیه‌ای از دهه‌های ۴۰ تا ۹۰ هستند.