سرپرست دبیری هیات شطرنج استان در مصاحبه باخبرگزاری واسنا گفت:علت تعویق مجمع انتخابات هیات شطرنج استان در تاریخ ۱۳ آذر شکوائیه ۴ تن از ۵ کاندیدای موجود و عدم ارائه پاسخ قانع کننده توسط فدراسیون بود .
وی افزود:کاندیداهای معترض معتقد بودند رئیس فدراسیون شطرنج با دخالت های بیجای خود روح عدالت محوری و استقلال مجمع را زیر سوال برده اند و با جابجایی غیرقانونی برخی اعضا درصدد چربش مجمع به سمت کاندیدای مورد نظر خود است .

باراندوزی ادامه داد : یکی از واضح ترین اعمال نفوذ و تعویق انتخابات هیات شطرنج توسط ریاست فدراسیون شطرنج باطل کردن نام نویسی اولیه کاندیداها در سال ۹۷ هست و اینکه ایشان نام نویسی را بدون ذکر دلیل قانونی و به زعم مسولین وقت صرفاً به خاطر ثبت نام کاندیدایی که رئیس فدراسیون به هر دلیل با حضور ایشان در مجمع مخالف بود یکی از اقدامات غیرقانونی رئیس مجمع هیات شطرنج است.

باراندوزی با اشاره به جابجایی غیرقاونی برخی از اعضای مجمع توسط رئیس فدراسیون ادامه داد: طبق قانون بالاترین رده نماینده مربیان و داوران در مجمع باید حضور یابند که رئیس فدراسیون بصورت کاملا غیرقانونی در لیست پیشنهادی اداره کل تغییراتی را در راستای افزایش تعداد آرای یکی از کاندیداها داشت که با شکایت سایر کاندیداها توسط وزارت ورزش و جوانان از برگزاری این مجمع ممانعت به عمل آمد.
وی ادامه داد : اینکه آقای خلیلی به عنوان کاندیدا در مجمع حق رای داشته باشند مغایر با قانون نیست ولی با وجود داور هم رده ایشان در استان یک بداخلاقی است که توسط رئیس فدراسیون در اعضای مجمع اعمال شده که از نظر عرفی با عدالت محوری مجمع مغایرت دارد.

باراندوزی در واکنش به ادعای کاوه خلیلی در خصوص اینکه بعضی ها با حضور ایشان در مجمع مخالفند افزود: اگر آقای خلیلی در این مورد مستنداتی دارند می توانند با مراجعه به مراجع ذی صلاح پیگیر تضیع حق خود باشند ولی تا آنجا که به هیات و کاندیداهای موجود مربوط است این آقای خلیلی بودند که بارها با مراجعه به کاندیداها سعی در ائتلاف با آنها را داشته اند و هر بار نتیجه جلسات کنار رفتن آقای خلیلی بوده که بعد از ترک جلسه آقای خلیلی زیر قول خود زده اند و با انتشار توهمات خود در فضای مجازی سعی در مظلوم نمایی و القای تلاشها برای حذف ایشان از مجمع را داشته اند.

سرپرست دبیری هیات شطرنج با اشاره به مسولیت کاوه خلیلی در انجمن شطرنج کشور ادامه داد : اینکه ایشان چنین مسولیتی را در کشور دارند مایه مباهات است ولی ایشان در این مدت چه گلی به سر شطرنج دانش آموزی استان زده اند؟ به طور نمونه در سال ۹۷ آموزش و پرورش قصد برگزاری مسابقات رده های سنی مدارس ابتدایی را نداشت که با اصرار مدرسه شطرنج #کیش_و_مات در ابتدای امسال با هزینه مدرسه مربوطه و صرفاً جهت پویایی شطرنج ارومیه برگزار شد که متاسفانه آقای خلیلی هیچ واکنشی در آن زمان نداشته اند و صحبت های کنونی ایشان صرفاً مصرف انتخاباتی دارد.

باراندوزی در پایان گفت : کاندیداها باید سعه صدر بیشتری داشته باشند و توصیه می کنیم آقای خلیلی به عنوان یکی از مفاخر شطرنج استان مستند صحبت کند و توهمات خود را به عنوان دفاع از خود در فضای مجازی منتشر نکنند ، کما اینکه هیات شطرنج و اداره کل ورزش و جوانان حق پیگیری قانونی را برای خود محفوظ می دانند.