به گزارش خبرگزاری واسنا،«جمشید تقی‌زاده» روز پنجشنبه در آیین افتتاح جشنواره جام «خوشه‌چین» در آذربایجان‌غربی، افزود: سال گذشته چهار هزار خانه ورزش روستایی در سطح روستاهای کشور به بهره‌برداری رسید و امسال نیز سه هزار خانه تا پایان سال‌جاری به بهره برداری می‌رسد.

وی بیان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده تعداد خانه‌های ورزش روستایی کشور تا پایان دولت تدبیر و امید به ۱۰ هزار باب می‌رسد.

وی ادامه داد: برقراری عدالت اجتماعی بین جوانان شهری و روستایی و بهره‌مندی از امکانات اولیه ورزشی از اهداف اصلی وزارت ورزش و جوانان، فدراسیون‌ها و هیات‌های ورزشی تحت پوشش است تا شاهد حضور جوانان مستعد و نخبه روستایی در آوردگاه‌های مهم ورزشی باشیم.

معاون امور استانها، پارلمانی و حقوقی وزیر ورزش و جوانان میزبانی نخستین دوره جشنواره جام «خوشه چین» در شهر ارومیه را بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: این مسابقات به نوعی رنانس ورزش روستایی محسوب می‌‍‌شود که برای اولین بار نشان از صلابت و آمادگی در عمق روستاهای سراسر کشور است که با شعار «روستای آباد» نقش مهمی در توسعه ورزش همگانی و قهرمانی روستاها دارد.

تقی زاده افزود: میزبانی جشنواره بین‌المللی روستایی و عشایری با حضور کشورهای همجوار استان آذربایجان‌غربی به میزبانی شهر ارومیه از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی‌شده در آینده نزدیک است که این امر نشان از امنیت و خودباوری در سطح روستاهاست.

مشعل نخستین دوره جشنواره جام «خوشه‌چین» امروز /پنجشنبه/ با حضور جمشید تقی‌زاده معاون وزیر ورزش و جوانان در سالن ۶ هزار نفری غدیر ارومیه روشن شد.

در جشنواره جام «خوشه‌چین» ۳۵۰ نفر از ۶ استان منطقه ۳ کشور حضور دارند که به مدت سه روز در ۶ رشته ورزشی در این شهرستان با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

مشعل این مسابقات توسط سمیه محمدزاده قهرمان مسابقات روستایی کشور در میان تشویق حاضران در سالن غدیر روشن و مسابقات ورزشی این جشنواره به طور رسمی با حضور تیم‌هایی از استان‌های آذربایجان‌شرقی، اردبیل، زنجان، کردستان، آذربایجان‌غربی و گیلان در پنج سالن ورزشی شهر ارومیه آغاز شد.

جام «خوشه‌چین» در ۲ بخش دختران و پسران کمتر از ۱۸ سال در رشته‌های چوب‌کشی، طناب‌کشی، فوتسال پنج‌نفره، والیبال سه‌نفره، هفت‌سنگ مهارتی و دو و میدانی در سالن‌های ورزشی غدیر، شهید رجایی، شهید عطایی، شهید باکری، خانه جوان و سالن دو و میدانی ارومیه برگزار می‌شود.

این دوره از مسابقات از صبح امروز پنج‌شنبه در رشته‌های فوتسال و والیبال آغاز شد.

در حاشیه این جشنواره معاون وزیر ورزش و جوانان از دستاوردهای سنتی و محلی استان شامل غذاهای سنتی، محصولات و صنایع دستی و پخت نان محلی بازدید کرد.

این جشنواره با هدف توسعه ورزش همگانی و ثبت توانمندی‌های ورزشی در جوامع روستایی و عشایری برگزار می‌شود و نفرات و تیم‌های برتر مناطق پنج‌گانه به المپیاد جام «خوشه‌چین» کشور راه می‌یابند.