سرپرست معاونت تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان گفت: امروز ورزش یک فرهنگ و بستر تربیتی برای زندگی سودمند است.

همایش سالانه کارشناس، کارشناس مسئولان تربیت بدنی استان و دوره آموزشی مدیریت، حفظ و نگهداری مجتمع های ورزشی در محل مجتمع شهید رجائی ارومیه برگزار شد.

قدرت اله قاسمی، سرپرست معاونت تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان در این همایش با بیان اینکه سبک زندگی به واسطه فناوری های نوین تغییر یافته است و بشر دچار تنهایی و اضطراب است؛ افزود: توجه به کمیت ها روح ظریف بشری را آزرده کرده است.

قاسمی خاطر نشان کرد: آسیبهای اجتماعی دغدغه امروز والدین است و وظیفه نظام تعلیم و تربیت در این شرایط سنگین است.

این مقام مسئول، با بیان اینکه معلمان تربیت بدنی جایگاه ویژه ای در الگودهی به دانش آموزان دارند؛ اضافه کرد: حس زلال انسانی و تربیتی باید در وجود معلم ورزش متجلی باشد.

سرپرست معاونت تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان گفت: کم تحرکی و بیماریهای روحی و روانی از معضلات جامعه کنونی است.

وی نشاط و توسعه در جامعه را در گرو نگاه ویژه به امر تربیت بدنی دانست و ادامه داد: سلامت روح و جسم دانش آموز در جریان تعلیم و تربیت تأثیر مستقیم دارد و باید جریان ماموریت تربیتی خود را با امید و عشق پیش ببریم.

قاسمی با اشاره به اینکه امسال برنامه های هفته تربیت بدنی با شعار پیش به سوی ایران فعال برگزار خواهد شد؛ بیان کرد: امسال طرح مدرسه پویا در دستور کار قرار دارد.

وی با تاکید بر اینکه مدرسه باید با هم زیست و خوب زیستن را به دانش آموزان یاد دهد؛ اضافه کرد: در یک بازی فوتبال، تجربه های اخلاقی و تربیتی فراوانی وجود دارد.

این مقام مسئول تاکید کرد: تحلیل علمی فعالیتهای ورزشی مدارس و اعمال سیاست‌های وزارت آموزش و پرورش در این حوزه ضروریست.