به گزارش متن و حاشیه ورزش آذربایجان‌غربی فوتبال پایه ارومیه در چند سال گذشته با افت شدیدی همراه است به طوریکه شاید تیم فوتبال ۹۰ و عملکردش را از فوتبال ارومیه حذف کنیم دیگر چیزی از آن برای دفاع از فوتبال باقی نمی‌‌گذاشت.
از سال ۹۶ مجموعه‌ای دوست داشتنی با هدف‌گذاری ایجاد فضایی سالم با برنامه‌ریزی اصولی در سطح فوتبال ارومیه پا به عرصه گذاشت‌،اروم اسپور مجموعه‌ای بود که طاهر شفیعی یکی از مربیان خوشنام و خوش اخلاق ارومیه با ایده‌های دوراندیشانه‌ی خود تاسیس کرد.
شفیعی در این مدرسه فوتبال علاوه بر آموزش فوتبال سعی داشت اخلاق را در کنار فوتبال به فوتبال آموزانش یاد دهد و روز به روز شاهد رشد و شکوفایی استعدادهای ناب ارومیه باشد.اروم اسپور با فعالیت دو ساله دیگر باید پا را فراتر می‌گذاشت و از حد نام مدرسه فوتبال جدا می‌شد و برای ایجاد انگیزه و ارزیابی عملکرد خودش برای آنچه که به شاگردانش آموزش داده بود راهی مسابقات می‌شد.
شفیعی برای سال اول حضور تیم‌های اروم اسپور در رقابتهای استانی و ارومیه دنبال کسب تجربه بود تا اینکه در سال ۹۷ با اخذ مجوز حضور در رقابتهای کشوری و میزبانی در رقابتهای زیر گروه نوجوانان توانست بازیهای قابل قبولی به نمایش بگذارد و تنها با بدشانسی به دور نهایی صعود نکند.
اروم اسپور با حضور مربیان جوان و تلاش‌های شبانه روزی گام‌های پشرفت را آهسته برداشته و در سال ۹۸ توانست در تمامی رده‌های سنی مسابقات فوتبال استان حضور داشته باشد و کسب مقام نائب قهرمانی امید‌های استان پس از تیم قدرتمند ۹۰ ارومیه به عنوان افتخاری دیگر در برگ زرین این باشگاه نوپا ثبت شد.
شفیعی با خرید امتیاز دسته یک جوانان کشور از باشگاه ۹۰ اورمیه توانست برای نخستین بار با جوانان کاملا بومی شهر ارومیه راهی مسابقات شود و در اولین فصل حضورش نتایج درخشان و قابل قبولی کسب کند و امتیاز خود را برای سال ۹۹ حفظ کند تا نشان دهد اروم اسپور نیز با برنامه ریزی صحیح و اصولی راه خود را برای افتخارآفرینی انتخاب کرده است.
اروم اسپور امروز بعد از تیم ۹۰ ارومیه دومین باشگاهی است که در مسابقات تمامی رده‌های پایه حضور دارد و بدون هیچگونه کمکی برای ارومیه افتخار آفرینی می‌کند.
امروز باید قدر جوانانی چون طاهر شفیعی را در مجموعه اروم اسپور دانست که در کنار تیم ۹۰ ارومیه چراغ امید را در دل جوانان این شهر روشن نگه داشته است و برای پیشرفت بازیکنان ارومیه تلاش می‌کند.
اروم اسپور مجموعه‌ای جدید در فوتبال پایه ارومیه می‌باشد که در مسیر رشد و پویایی فوتبال گام بر خواهد داشت تا شاهد حضور بازیکنان بزرگ از این تیم به مانند فرشاد احمدزاده که روزی شاگرد شفیعی بود در تیم‌های سطح اول کشور باشیم.